İmam-Hatip öğrencilerİ münazarada kendi fikirlerini savundu

597
*Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri dini konularda münazara yaptı. Münazarada, Medyanın toplum için önemi ve etkisi, gençlerin dini duygu ve düşüncelerinde aile ve okulunun önemi ve İslam Dünyası’ndaki farklı görüşlerin etkileri tartışıldı.
 
HABER MERKEZİ
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün İmam-Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik düzenlediği Münazara Etkinliği kapsamında, Kırklareli İmam-Hatip Lisesi 9. Sınıf, 10. Sınıf ve 11 Sınıf öğrencilerinin katılımı ile düzenlenen Münazara etkinliği 29 Aralık 2014 Pazartesi günü saat 11.00’da Okulun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Münazaradaki konular; “İslam Coğrafyasındaki Farklı Dini Düşünce ve Yorumlar Bir Zenginlik ve Kazanımıdır” veya “Birlik ve Bütünlüğü Engeller”, “Gençler Dini Duygu ve Düşüncenin Oluşumunda Ailemi Önemlidir Okulu Önemlidir”, “Medya, Toplumlar İçin Çok Yönlü Bilgi Akışı ile Objektifliği Sağlayan Bir Kaynakmıdır?” veya “Medya, Objektifliği Ortadan Kaldıran Bir Kaynak mıdır?”
Öğrenciler bu konularda tartışarak, fikirlerini sundu.  Münazara konularını ikişer gurup olarak tartışan öğrenciler fikirlerini ve araştırmalarını savunarak açıklamalar yaptı. Okulun öğretmenlerinden oluşan jüri üyeleri münazarada konuşmalarını ve fikirlerini savunan öğrencilere puan verdi. Puanlar değerlendirilerek münazaranın birincisine ödül verilecek.
Münazara etkinlik komisyonu üyeleri tarafından etkinliğin amacı konusunda açıklamalar yaparak şunlar kaydedildi; “Bu etkinlikteki amaç; öğrencilerin özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, toplum içinde kendilerini sözlü olarak kendilerini ifade edebilmesini sağlamak, özgün fikir üretebilme ve karşılaştıkları problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, farklı görüşleri istatistikî bilgilerle savunabilme, mantık yürütme konusunda becerilerini geliştirmektir. Bakanlığımızın başlattığı bu çalışma ile öğrencilere daha yararlı eğitim vermiş oluyoruz.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here