İmam Hatip Lisesi Mevlana’yı andı

12
Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi Hicri Yılbaşı ile aynı akşama gelen Mevlana’yı anma programında katılanlara unutamayacakları bir gece yaşattı.

HABER MERKEZİ

Kırklareli halkının yoğun ilgi gösterdiği program hafızalardan silinmeyecek duygu dolu saatler yaşattı.
Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin hazırladığı Mevlana’yı Anma Programı Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda 17 Aralık 2009 Perşembe günü saat 19.30’da yapıldı. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Sinevizyon Gösterileri, Sema ve Ney hakkında sunum, mesneviden şiirlerin İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından sunulması ile program devam etti.  Daha sonra tasavvuf müziği dinletisi eşliğinde sema gösterisi ile katılanların unutamayacakları bir gece yaşadılar.
Kırklareli Milli Eğitim Müdürü Ziya Eser yaptığı konuşmada bu tür güzel faaliyetlerin devam etmesi temennisinde bulunup böyle güzel bir programı hazırlayanlara teşekkür etti. Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Necmi Şimşek’te İmam Hatip Liseleri’nin milli ve manevi değerlere gereken önemi göstermeye devam edeceğini belirterek gelen misafirlere teşekkür etti. (t.k.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here