“İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor” eğitim faaliyeti yapıldı

9
Kırklareli Valiliği tarafından hazırlanan, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından “İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor” hibe programında destek almaya hak kazandığımız Kırklareli AB’ye Hazırlanıyor Projesi  Kapsamında,  ilimiz Demirköy ilçesi İğneada Beldesi’nde kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile 5 günlük eğitim faaliyeti gerçekleştiriliyor.
HABER MERKEZİ
12-16 Eylül 2011 tarihleri arasında düzenlenen eğitimde “Avrupa Birliği Bütünleşmesi ve Tarihçesi, Avrupa Birliği  Kurumları ve Karar Alma Süreçleri, Türkiye-Avrupa Birliği İlişkilerinin Tarihçesi, Güncel Durum ve Sorunlar, AB Bölgesel Politikası ve AB AB’de Kalkınma Ajansı modelleri konuları yer almaktadır. Bununla birlikte katılımcılara AB  ye ve Trakya Kalkınma ajansından açılan hibe programlarına proje hazırlayabilmek  için  Proje Hazırlama eğitimi veriliyor.
Eğitimle ilgili, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman,  İlimizde AB Uyum Sürecinin doğru algılanmasının sağlanmasının yanında,  AB tarafından açılan hibe programlarına  ilimizden daha fazla  proje üretilmesine, dolayısıyla daha fazla kaynağın ilimize aktarılmasına katkı sağlayacak bu tür  eğitimlerin devam edeceğini dile getirdi. 
 Vali Yardımcısı, AB  İl Daimi Temas Noktası İsmail Gültekin “ Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği programı 2. teklif çağrısı açıldı.  Bütçesi 8.941.028 Euro’dur. Sosyal ve Ekonomik Kalkınma ile Yaşam Kalitesinin artırılması olmak üzere iki öncelik ekseni altında proje sunulabilecektir. Çağrı kapsamında Edirne- Kırklareli ile Bulgaristan – Haskova, Burgaz, Yanbol illerinde bulunan ve ortak programlama belgesinde potansiyel yararlanıcı olarak tüm kurum ve kuruluşlar yararlanıcı olarak katılabilir. Bu kapsamda düzenlenen eğitimin proje hazırlama ve uygulama  açısından yararlı olacağına inanıyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here