İllaki bir cana mı mal olmalı

18
Yıkılmaya terk edilmiş binalardan bahsediyorum. Yazımın başlığının biraz ağır olduğunu düşünebilirsiniz, gelgelelim bahsedeceğim konu için az bile olduğunu düşüneceksiniz.
Kırklareli merkez ilçedeki Tarihi Gerdanlı Çeşmesi’nin hemen karşısındaki yıkılmaya terk edilmiş virane evden bahsediyorum. Evin bir tarafı zaten yıkılmış. Görevliler de sadece 1 metre mesafede bir barikat koymuşlar o da sadece bir cepheye. Bu yolan günde yüzlerce insan geçiyor. Daha da vahimi yüzlerce öğrenci sabah, öğlen ve akşam oradan okullarına ve evlerine gidiyorlar. Yolda zaten kaldırım yok. Birde böyle bir durum varken insanlar ciddi tehlikeye atılıyor. Bu yolda Allah muhafaza evlatlarımızın çıkış saatlerinde bir çökme gerçekleşse can kaybı yaşansa bunun vebalini kim taşıyabilir ki?
Yetkililerin bu duruma bir çözüm bulması gerekiyor. Kanuni prosedürü nedir bilmiyorum ama, eminim ki bir cana malolursa o zaman kanuni prosedür yetkililerin canını daha çok yakacak ve daha da önemlisi vicdanlarını yakacaktır. 
Bu ve bunun gibi özellikle eski yerleşim yerleri olan Yayla Mahallesi ve Akalar Mahallesi’nde birçok örneği mevcut. İnşallah yetkililer bu yazıyı dikkate alırlar da bu konuda çalışma başlatırlar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here