“İlköğretimdeki veli anlayışının orta öğretimde de devam etmesini arzuluyoruz”

11
Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Demirci, öğretimi başarılı kılmak için velilerin, çocuklarına ilköğretimde çok bilinçli yaklaştıklarını, çok gayret sarf ettiklerini ama orta öğretime gelindiğinde “Benim işim bitti” diye bıraktıklarını belirtti.
HABER MERKEZİ
Velilerden ilköğretimdeki anlayışın orta öğretimde de devam ettirmelerini isteyen Demirci;
“Velilerin çocuklarının eğitimiyle yakından ilgilenmeleri, bu konuda okul idaresiyle dirsek temasında olmaları gerekiyor. İlköğretimdeki hassasiyeti orta öğretimde de devam ettirirsek öğrencinin başarılı olması kaçınılmazdır. Velinin en önemli görevi bu olmalı. Gençlik dönemini yaşayan bir öğrenciyle en az ilköğretime yeni başlamış bir çocuk kadar ilgilenilmelidir. Velilerin, okul idaresiyle ve çocuklarıyla yakından diyalog kurmalarını istiyor ve arzu ediyoruz. Edirneli velilerin en önemli işlerinden bir tanesi bu olmalı.” 
Demirci, hedeflerinin Edirne’de ikili eğitimi tamamen sonlandırmak olduğunu söyledi. 
Sadece iki okulda ikili eğitimin devam ettiğini aktaran Demirci; “Kurtuluş ve Fevzipaşa ilköğretim okullarında ikili eğitim devam ediyor. Bu, okullarda mekan darlığından kaynaklanan bir sıkıntı. Diğer okullara kaydırma yapabiliriz ama bu defa da karşımıza ulaşım sorunu çıkıyor. Önümüzdeki dönemlerde bu sorunu çözüme kavuşturacağız. Hedefimiz ilimizde ikili eğitimi tamamen sonlandırmaktır” şeklinde konuştu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.