İlklerin Kaymakamı Mevlüt Özmen, Pınarhisar’a iz bırakarak gitti

24
Kırklareli’nin Pınarhisar Kaymakamlığı görevinden Iğdır Vali Yardımcılığı’na atanan Mevlüt Özmen, 2009 yılandan bu yana görev yaptığı Pınarhisar’ın Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesine öncülük etti. Kaymakamlık binasına rüzgar gülü kurdu ve ücretsiz elektrik elde edilmesini sağladı. O kadar çok sevildi ki, ismi Tozaklı Köyü Çok Amaçlı Kültür Salonu’na verildi.

 
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar Kaymakamlığı’ndan, Iğdır Vali Yardımcılığı’na atanan Mevlüt Özmen, Basın mensuplarıyla Kaymakamlık personeline, Pınarhisar Karadeniz Kebap Salonu’nda verdiği yemekle veda etti.
Kaymakam Mevlüt Özmen’in 14 Ağustos 2013 Çarşamba günü saat 13.00’te verdiği veda yemeğine; Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, CHP Pınarhisar İlçe Başkanı Volkan Ertan, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Pınarhisar Kaymakamlığı personeli Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt ve Gazetemiz Yazarlarından Faruk Ceylan ile Yerel gazete temsilcileri katıldı.
Kaymakam Mevlüt Özmen konuklarına, profesyonel bir film şirketine çektirdiği Pınarhisar Filmi’ni de izletti.
Görevi süresince Devlet imkanlarını, Pınarhisar’a hizmet için kullanma gayreti içinde olduğunu belirten Özmen, Trakya’yı ve Trakya insanını çok sevdiğini, Trakya’nın güzel insanlarının en güzel hizmetlere de layık olduğunu söyledi. Personeline ve kendisine verdikleri destekten dolayı Basın mensuplarına da teşekkür eden Özmen, konuklarından helallik istedi.
Yemek sonrası vatandaşlar Mevlüt Özmen’in yolda önünü keserek kendisine sevgi gösterilerinde bulundu.
İlçede önemli hizmetlere imza atan Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen bugün Pınarhisar’a veda edecek.
Amasya’nın Göynücek ve Artvin’in Yusufeli ilçelerinde yaptığı görevlerden sonra 2009 yılından bu yana Pınarhisar Kaymakamı olarak görev yapan Mevlüt Özmen ilçede geçirdiği 4 yılın ardından Vali Yardımcısı olarak Iğdır’a atanmasını, Sosyal paylaşım sitesinden; "Artvin… Kırklareli… hep uçlarda dolaştık meslek hayatımızda. Şimdi yine yeni bir uç yeni bir görev yeri… Iğdır Vali Yardımcısı olarak atanmış bulunuyorum…" diyerek paylaştı.
Bir Kaymakamın yapacaklarından çok daha fazlasını yapmak için mücadele eden ve bunu başaran, halkın büyük sevgi ve saygısını kazanarak,  Kırklareli Tarihi’ne “İLKLERİN KAYMAKAMI” olarak not düşülmesini sağlayan Kaymakam Mevlüt Özmen, 1977 yılında Reşadiye’de doğdu. 1995 yılında Gaziosmanpaşa Plevne Lisesi’ni bitirdi. Ertesi yıl İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne kaydoldu. 2000 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi ve aynı zamanda devam etmekte olduğu Gösteri Sanatları Merkezi Tiyatro Oyunculuğu Bölümü’nü bitirdi.
Üniversite sonrasında bir müddet medya sektöründe çalıştı. 2002 yılında girmiş olduğu Kaymakamlık Sınavı’nı kazanarak Tokat Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Leicester Üniversitesi’nde “Dil ve Kamu Yönetimi Kursu” gördü.
Amasya’nın Göynücek ve Artvin’in Yusufeli İlçeleri’nde Kaymakamlık görevi yaptı.  2009 yılında Pınarhisar İlçe Kaymakamlığı görevine atandı.
Pınarhisar’da ki görevi sırasında, Burada Herşey Bedava Market adı altında bir hizmet noktası oluşturdu. Sosyal Yardımlaşma hizmeti olarak vatandaşa para yerine ihtiyacı olan gıda, giyim ve ev eşyalarını burada ücretsiz temin etti. Pınarhisar Kaymakamlık Gazetesi’ni çıkardı.
Pınarhisar Evciler Göleti’ni Trakya’nın su sporları hizmet merkezi haline getirdi. Evciler Göleti’nde Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu ve Pınarhisar Belediye Başkanlığı’nın da katılımıyla “KANO ŞENLİKLERİ” başlattı. Şenlikler 4 yıldır devam ediyor.
Poyralı Köyü’nde “TURİZM OFİSİ” açarak hizmete sundu. Pınarhisar Kaymakamlığı bahçesine “TURİZM OFİSİ” kurdu. Pınarhisar Kaymakamlık bahçesine kurduğu Rüzgar Gülü ve Güneş Panelleriyle, Kaymakamlığın elektrik enerjisini bedava kullanmasını sağladı.
Kaymakam Mevlüt Özmen’in girişimleriyle, “GALAKSİYE MESAJIMIZ VAR” Kampanyası dahilinde karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun öncülüğünde, Pınarhisar’da 11 kilometrekarelik arazi üzerine, İşaretler Filmi’ni tiye alan bir karikatür yapıldı. Bu karikatür tam olarak 10 milyon 952 bin 50 metrekare olup, Dünyanın en büyük karikatürü olarak tescil edildi ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı.
Dünyanın en büyük karikatürünü yapan Karikatürist Erdil Yaşaroğlu; “Bunu niye yapıyoruz biliyor musunuz? Hep galaksiden bize not gelirdi, uzaylılardan falan. Bu sefer biz onlara bir not gönderiyoruz” dedi. Guinness Rekorlar Kitabı’na giren karikatür sayesinde Pınarhisar’ın Dünya çapında tanıtımı yapılmış oldu. Yani Pınarhisar’ı tüm Dünya tanıdı.
Mevlüt Özmen, Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği tarafından açılan (Legislative Fellow Programs) Yasama Süreçleri ve Yurttaş Katılımı Programı’na Türkiye’den katılan 8 kişiden biri oldu. 23 Ocak 2012 tarihinde başlayan ve 1,5 buçuk ay süren toplantı Amerika Birleşik Devletlerinde gerçekleşti. Orada parlamentoda, Beyaz Saray’da çalışmalar da bulundu.
Amerika Kongresi Yasama Uzmanı Tom Garofoleo 25 Mayıs 2012 Cuma günü Kırklareli’ye gelerek, Kaymakam Mevlüt Özmen’ede ziyarette bulundu.
Yasama Uzmanı Tom Garofoleo Kırklareli’de ağırlandı, kendisine Kırklareli’nin turizm bölgeleri gezdirilerek tanıtıldı.
Pınarhisar’ın Tozaklı Köyü’ne, Kaymakam Mevlüt Özmen’in çabalarıyla yaptırılan, Çok Amaçlı Kültür Salonun açılışında  Muhtar Ali İnan, bu salona   “Kaymakam Mevlüt Özmen” isminin verilmesini  teklif etmişti. Muhtarlık İhtiyar heyeti, teklifi oy birliği ile kabul etti ve isim Tozaklı Muhtarlığı tarafından tescil edildi, Tozaklı Köyü Muhtarlığı’na kazandırılan Çok Amaçlı Kültür Salonu’nun ismi, “TOZAKLI KÖYÜ MUHTARLIĞI KAYMAKAM MEVLÜT ÖZMEN  ÇOK AMAÇLI KÜLTÜR SALONU” oldu.
Bugün görev yeri Iğdır’a gitmek üzere Pınarhisar’dan ayrılacak olan Mevlüt Özmen, Trakya’yı Trakyalılar kadar sevdiğini, bir gün mutlaka Kırklareli’ye geri döneceğini söyledi.
Özmen, Pınarhisar’da ki görevi sırasında, kendisine sürekli destek olan Pınarhisar halkına da gönülden teşekkür ettiğini ifade ederek; “Basın olarak en büyük desteği Yeşilyurt ve Babaeski Gündem Gazeteleri’nden gördüm. Gazetelerin İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt’a, Genel Koordinatör Hacer Gökkaya’ya ve tüm Gazete çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyor, haklarını helal etmelerini istiyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here