İlk köy ziyaretini Dokuzhöyük’e yaptı

8
* Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü görevine atanan Hasan Çebi ilk köy ziyaretini Dokuzhöyük Köyü’ne gerçekleştirdi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü’ne atanan Hasan Çebi ilk köy ziyaretini merkez ilçeye bağlı  Dokuzhöyük Köyü’ne gerçekleştirdi. Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürü Ayhan Çelik’in de katıldığı toplantıda Köy Muhtarı Adem Balsak ve Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mustafa Yavuz’dan köy ve kooperatif hakkında çeşitli bilgiler alan İl Müdürümüz sayın Hasan Çebi içinde bulunduğumuz çağın iletişim araçları yönünden oldukça gelişmiş olduğunu, televizyon, internet, yazılı ve görsel iletişim araçlarından toplumun büyük bir kesiminin yararlandığını,  ancak bire bir ve karşılıklı bilgi alışverişinin, dolayısıyla çiftçi toplantılarının oldukça  faydalı çalışmalar olduğunun yanında, üreticilerimizin tarımsal danışmanlık hizmeti almanın önemi, damlama sulamanın yararlarını, geçmişte görev yaptığı proje ve çalışmalardan örneklendirerek önemine vurgu yaptı.
Konuşmanın ardından  Sebzecilik ve Hayvancılığın ön planda olduğu, yetiştirdiği kırmızıbiberi ile ün yapan  gelir kaynağını önemli bir bölümünü oluşturan köyde  ziyaret ile birlikte saat 18.00-19.30 arasında  Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürlüğü ve Bitki Koruma Şube Müdürlüğü teknik elemanlarınca biber yetiştiriciliğinde yaşanan sorunlar, hastalık ve zararlılar hakkında çiftçi toplantısı düzenlenerek üreticiler bilgilendirildi.
Yapılan sunumun ardından üreticiler karşılaştıkları sorunlarını belirttiler. Toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here