İlk iftar Karahıdır Mahallesi sakinlerine

4
* İftar Yemeği’nin ardından bir konuşma yapan Başkan Kesimoğlu, Ramazan Ayı içerisinde hem dünyada hem de ülkemizde barışın hakim olmasını diledi. Kesimoğlu; “Bu güzel gecede Karahıdır Mahallesi sakinlerimiz ile oruçlarımızı birlikte açarak, güzel bir komşuluk örneği sergiledik. Sizler verilen İftar Yemeği’ne katılarak, harcanan emekleri öksüz bırakmadınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ramazan Ayı dostluğun, kardeşliğin, komşuluğun, sevginin, barışın ve adaletin çoğaldığı bir aydır” dedi. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Belediye Başkalığı tarafından düzenlenen İftar Yemekleri’nin ilki 29 Haziran 2015 Pazartesi günü akşamı Karahıdır Mahallesi sakinlerine verildi. Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun ev sahipliğini yaptığı İftar Yemeği Belediye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 500 kişinin otobüslerle getirildiği iftar öncesi Başkan Kesimoğlu, İftar Yemeği’ne gelenleri kapıda karşıladı. Gelen misafirlerine yakın ilgi gösteren Kesimoğlu, her bir misafirinin hal ve hatırlarını sordu. Masaları da tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti ve birlik beraberlik içinde huzurlu bir Ramazan Ayı geçirmeleri temennisinde bulundu. Oruçlarını açan vatandaşlar, iyi organize edilmiş böylesine güzel bir iftar programı düzenleyen Kesimoğlu’na teşekkür ederek, gösterdiği yakın ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Başkan Kesimoğlu iftar sonrası Karahıdır Mahallesi sakinleri ile çay içerek sohbette bulundu. 
* “Bu ay içersinde tuttuğumuz oruçların, yaptığımız duaların Allah katında kabul görmesini diliyorum”
İftar Yemeği’nin ardından vatandaşlara kısa bir konuşma yapan Başkan Mehmet Siyam Kesimoğlu;
“Karahıdır Mahallesi’nin değerli sakinleri, sevgili dostlarımız komşularımız, hepiniz İftar Yemeği’ne hoş geldiniz.  Diğer mahallerimiz duymasın ama Karahıdır Mahallemiz bizim için biraz daha özel, biraz daha önemli. İnşallah kısa zaman içersinde çok daha yaşanabilir bir Mahalle haline dönüştüreceğiz Karahıdır Mahallemizi. Bu konuda en büyük destekçim mahallemizin muhtarı, yönetimimde bulunan arkadaşlarım, sizin içinizden çıkan ve Belediye Meclisinde beraber görev yaptığım sevgili Elmas Büyükdere kardeşimle, isim isim sayıp bir yanlışlık yapmayalım. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Geçen hafta yağmur nedeniyle iftar yemeklerimize başlatmadık. Bu hafta Karahıdır Mahallemizle ilk iftarımızı gerçekleştirdik. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu Mübarek Ramazan Ayımızın hepimize kutlu olmasını diliyorum. Bu ay içersinde tuttuğumuz oruçların, yaptığımız duaların Allah katında kabul görmesini diliyorum. Ramazan Ayı önemli bir aydır, dayanışma, paylaşma, hoşgörü, sevgi, saygı, komşuluk en üst noktada olan bir aydır. Bizde bu ayın gereklerini imkânlarımız ölçüsünde yerine getirmeye çalışıyoruz. Veren el, alan el bilinmeyecek elbette ama Bizde Belediyemizin imkânlarıyla yardıma muhtaç, imkânı olmayanlara yardımcı olamaya çalışıyoruz. Sıcak yemekler ulaştırıyoruz evlerine, diğer ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Bizim göremediğimiz, bizim bilmediğimiz komşularınız varsa lütfen sizler aracılık edin ve onlarla bizi buluşturun onlara da yardımcı olmaya çalışalım. Arkadan gelecek olan Ramazan Bayramımızın da bugünden kutlu olmasını diliyorum. Ramazan Ayı’nın yaşlılara sağlık, hastalarımıza şifa, gençlerimize iş getirmesini diliyorum” dedi.  (Kadir Sinici-Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here