İlk Hacı Adayları kafilesi dualarla uğurlandı

15
Hac mevsiminin yaklaşmasıyla kutsal topraklara Kırklareli’nden gidecek olan 109 hacı adayının 62’si 21 Eylül Cumartesi akşamı saat 20.00’da Kırklareli’nden uğurlandı.
HABER MERKEZİ
Hac mevsiminin yaklaşmasıyla kutsal topraklara Kırklareli’nden gidecek olan 109 hacı adayının 62’si 21 Eylül Cumartesi akşamı saat 20.00’da Kırklareli’nden uğurlandı. Toplu olarak gidecek ilk kafileyi uğurlamak için Kırklareli Müftüsü İsmail Bayrak’ta Vilayet Meydanı’nda hazır bulundu. 
Uğurlamada kısa bir konuşma yapan Müftü Bayrak, hacı adaylarına kutsal topraklarda bir dakikalarını bile boş geçirmemelerini tavsiye ederek orada geçirilecek zamanın kıymetine değindi. Bayrak, adaylara mümkün olduğunca vakit namazlarını Kabe-i Muazzama’da kılmalarını ve Hac farizasını dolu dolu yerine getirmeleri tavsiyesinde bulundu. Kutsal topraklara gidecek olan görevli personelle de kısa bir toplantı yapan Müftü Bayrak, görevli personelden kutsal topraklarda hacı adaylarının tüm sorunlarıyla tek tek ilgilenmelerini istedi. Yakınlarıyla vedalaşan hacı adayları, daha sonra İl Müftüsü Bayrağın okuduğu dualar eşliğinde otobüslere binerek yola çıktılar. Serkan Koçtürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here