İlimiz Valisi Mustafa Yaman’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

5
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yaman, yayınlamış olduğu mesajda şunları kaydetti; “Türk Milleti, tarihi boyunca bağımsızlığını ve özgürlüğünü……..
HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yaman, yayınlamış olduğu mesajda şunları kaydetti; “Türk Milleti, tarihi boyunca bağımsızlığını ve özgürlüğünü korumak için sayısız zorluklara katlanmıştır. Millet olarak bu zorlukları aşmada asıl pay sahipleri göğüslerini siper ederek canlarını ve kanlarını feda eden şehit ve gazilerimizdir.
Şehitlik ve gazilik, milletimiz için onurların en büyüğü, şereflerin en yücesidir. Kurtuluş savaşının da zaferle neticelenmesinin temelinde bu fedakârlık, bu inanç vardır. Türkiye Cumhuriyeti, onların paha biçilmez fedakarlıkları sayesinde yolunda hızla ilerlemektedir. Onları, Devlet ve Millet olarak her zaman saygıyla ve hayırla yad ediyoruz. 
Şehit ve gazilerimizle gurur duyuyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bu anlamlı gün dolayısıyla başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi bir defa daha rahmet ve şükranla anıyor, özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, bölünmez bütünlüğümüzün simgesi olan gazi ve malullerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.(Hacer Gökkaya)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here