“İletişim çok önemlidir”

9
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı Aralık Ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında, ‘İletişim Becerileri’ konulu seminer verildi.
Kırklareli Belediyesi’nin organizasyonu ile 13 Aralık 2011 Salı günü saat 14.00’da Kırklareli İl Halk Kütüphanesi’nde Carpe Diem Gelişim Merkezi Kurucusu, Yöneticisi ve Eğitmeni Özlenen Deniz Uzun tarafından ‘İletişim Becerileri’ konulu seminer verildi.
Seminer, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, Belediye Birim Müdürleri, belediye personeli ve Kırklareli halkının katılımı ile gerçekleştirildi.
Uzun, iletişimde ses tonunun, beden dilinin, mimiklerin önemli olduğunu söyleyerek hepsinin kullanılması iki kişinin bir bütün olarak bağlantı kurduğunu vurguladı.
İletişimin çok önemli bir konu olduğunu ifade eden Uzun;
“Kendileriyle iletişim kuramayanlar dış dünyayla iletişim kuramazlar. İletişim çok önemli bir konudur. İletişimi en genel anlamda iki kişinin birbirine yansıttıkları aktif diyaloglardır. İnsan iletişim sürecinde beden dilini, ses tonunu, mimiklerini iletişime dahil eder ve bir bütün olarak karşısındaki kişiyle bağlantı kurar” şeklinde konuştu.
Daha sonra ‘İletişim Becerileri’ konulu semineri uygulamalı olarak devam etti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here