İlçe Başkanı Turabi Kayan’dan birlik çağrısı

19
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Teşkilatı haftalık Pazartesi olağan toplantısı geniş bir katılım ile gerçekleştirildi.

Lüleburgaz

İlçe Başkanı Turabi Kayan yaptığı konuşmasında eski başkan Zeki Akın’a bir demet çiçek takdim ederek 2 yıllık çalışmaları için kutladı. Kayan; “Demokrasinin özelliklerindendir ki seçimlerde bir kazanan bir de kaybeden olur. Ben kaybeden taraf yerine kazanamayan taraf olması gerektiğini ve parti içinde küsme, darılmaların olmadan birlik, beraberlik içinde çalışılması gerektiğine inanıyorum. Zaman içinde CHP’den küsme ve darılmalarla başka partilere gitmiş olanlar ya da düşünenler varsa onları da CHP çatısı altında birleşmeye çağırıyorum. Türkiye’de örneklerini gördüğümüz sol tarafta kurulan yeni oluşumlar ve partiler hiçbir zaman fayda getirmemiştir. Şimdi de insanımıza faydadan çok zarar getirecek, solun oylarını bölmek üzere planlanmış hareketler olduğuna inanıyorum. Gelin CHP çatısı altında birlik olalım. Türk insanını karanlıklara götürmek isteyenlere engel olalım” dedi.
Konuşmasının devamında Pazar günü düzenledikleri toplantı ile görev bölümü yaptıkların belirtip, İlçe Sekreteri Halis Kocaoğlu, Sayman Sekreter Hüseyin Ertürk ve Eğitim Sekreteri Okan Mutlu’yu partililere tanıtıp başarılar diledi.
Kayan; “Lüleburgaz Beldelerinde Belediye Başkanlığı alamadık fakat buralarda görev yapan Belediye Meclisi Üyelerimiz var. Onların sorunları olabilir. Bu sebeple onlarla da bir araya gelip bu konularda konuşup tartışacağız. Danış Kurulu Toplantıları 2 ay da bir düzenleyeceğiz. Tüzüğümüz gereği bu toplantılara kimlerin katılacağı bellidir. Günü geldiği zaman bunu sizlere bildireceğiz” dedi. (gk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here