İl Sağlık Müdürlüğü’nden Diş Hastaları’na Müjde “Sağlıkta hizmetin sınır yoktur”

8
Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi acil durumlar için 20 Haziran 2011 tarihinden itibaren gece 23.00’e kadar ve hafta sonları da hizmet vermeye başladı.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Mustafa Saymaz Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde 20 Haziran 2011 tarihinden itibaren hizmet verilmeye başlanan Acil Hizmet ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“2008 yılı Nisan ayından itibaren faaliyette olan,14 diş hekimi ve toplamda 72 personel ile halkımıza hizmet vermekte olan Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı Emekli ve Çalışan Memurlar, Yeşilkart hastaları ücretsiz olarak, hiçbir sosyal güvencesi olmayan hastalarımız da ödeme yaparak tüm hizmetlerimizden yararlanabilmektedir.
Dolgu, Kanal Tedavisi, Diş Taşı Temizliği, Panaromik Röntgen Çekimi, Hareketli Protez ve Porselen Diş Yapımı, Diş Çekimi ve Çürümeyi Önleyici Faaliyetler Alanı’nda hizmete devam eden Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz, hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermekte olup, 20 Haziran 2011 tarihinden  itibaren de “Kaza sonucu oluşan yaralanmalar, adli vakalar, abseli ve ağrılı vakalar, kanama müdahaleleri gibi acil durumlar” için hafta içi 16.00-23.00 saatleri arasında, hafta sonları da (Cumartesi ve Pazar günlerinde) ise 08.00-16.00 saatleri arasında acil poliklinik hizmeti vermektedir.
Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin web sitesi (http://www.kirklareliadsm.saglik.gov.tr) aracılığıyla hastalarımız, doktorlar, diğer personel ve merkezimizde yapılan tüm işlemler ile duyurular hakkında bilgi alabilmekte, ayrıca acil nöbet listesi ve hafta içi hekim çalışma listelerinden anında, güncel olarak yararlanabilmektedirler.
Hastalarımız ALO 182 üzerinden veya bizzat merkezimize gelerek hekim seçme hakkını kullanarak istedikleri diş hekimine randevu alabilmektedirler.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here