İl Genel Meclisi yağmurun verdiği zararları görüşecek

14
Kırklareli İl Genel Meclisi Mart ayı toplantılarının birinci birleşimini 1 Mart Pazartesi günü saat 10.30’da Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda gerçekleştirecek.

HABER MERKEZİ
8 maddeden oluşan gündemin 4. maddesinde ise Kırklareli’nde yaşanan aşırı yağışlar nedeniyle zarara uğrayan yol ve vatandaş arazilerinin görüşülmesi yer alıyor.
M. Tuna Soykan Başkanlığında toplanacak meclisin gündemi şu şekilde açıklandı;
* Yoklama.
* Geçen toplantıya ait tutanak özetinin okunması.
* İl Özel İdaresi’nin 17/02/2010 tarih ve 784 saydı, İl Özel İdaresi emrinde Sürekli İşçi kadrosunda "Büro Görevlisi" olarak görev yapan M.Nermin Ertinel, "İş Makine Şoförü" Hasan Avcıoğlu, "Düz İşçi" Serpil Piko ve "Düz İşçi" Mehmet Önür’ün emekliye ayrılmasından dolayı kadrolarının iptal edilmesi teklifinin görüşülmesi.
* İlimizde aşırı yağışlar nedeniyle oluşan su baskını, sel gibi afetlerden etkilenen İl Özel İdaresi’nin görev alanındaki bölgelerin, yolların, vatandaş arazilerinin zararlarının görüşülmesi.
* İl Özel İdaresi’nin 17/02/2010 tarih ve 783 sayılı, 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 36.maddesi gereğince, İlimiz Afet ve Acil Durum Müdürlüğü emrinde görev yapan Özgür Sürer’in İl Özel İdaresi Jeoloji Mühendisliği kadrosuna naklen atanması hakkında meclise bilgi verilmesi.
* İl Özel İdaresi’nin 22/02/2010 tarih ve 840 sayılı, 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 36.maddesi gereğince, İstanbul İl Özel İdaresi emrinde, 11.derece Daktilograf kadrosunda çalışmakta iken Kırklareli İl Özel İdaresine atanan Özlem Orbay (EKAL) hakkında meclise bilgi verilmesi.
* 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 18. ve 39. maddesi ile 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu’nun 41.maddesinin 4.fıkrasına istinaden hazırlanan 2009 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi.
* Gelecek birleşim tarihinin tespiti. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here