İl Genel Meclisi Buğday ile Etli Kırmızı Biber’i görüşecek

6
* Kırklareli İl Genel Meclisi’nin bugün başlayacak olan Şubat Ayı Toplantıları’nda Buğday ve Etli Kırmızı Biber konusunda Tarım Komisyonu’nun hazırladığı rapor görüşülecek.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi Şubat Ayı Toplantıları’nın 1. Birleşimini bugün saat 10.30’da İl Özel İdaresi Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirecek.
Yoklama ve geçen toplantıya ait tutanak özetlerinin okunmasının ardından gündemde yer alan maddelerin görüşmesine geçilecek. İl Genel Meclisi’nin Ocak ayı toplantısında, ilimiz çiftçilerinin Buğday’daki kalite düşüklüğünden kaynaklanan şikayetleri gündeme gelmişti. Bu konu üzerine yapılan görüşmeler sonucunda yöreye uygun Buğday çeşitlerinin saptanması ve ayrıca ekonomik kazanç sağlayan Etli Kırmızı Biber’de yaşanan kayıpların belirlenmesi amacıyla Tarım Komisyonu’nun bir rapor hazırlamasına karar verilmişti.
01 Şubat 2010 Pazartesi günü yapılacak olan Şubat Ayı Toplantılarının 1. Birleşiminin ilk maddesinde Tarım Komisyonu tarafından hazırlanan rapor Meclis Üyeleri’ne sunularak çiftçilerimizin şikayetlerine çözüm yolu bulunmaya çalışılacak.
Yapılacak olan Şubat Ayı toplantılarında ayrıca; İl Özel İdaresi emrinde sürekli işçi kadrosunda görev yapan Nevin Çolakoğlu, Şoför İ. Tamer İşyaparr, Düz işçi Hüseyin Çobancık ve Ali Düzcü’nün emekliye ayrılması dolayısıyla kadrolarının iptal edilmesi teklifi de görüşülerek karara bağlanacak. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here