“İl Düzeyinde Alt Havza Çalışmaları” Toplantıları’nın ilki yapıldı

8
* Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek olan toplantının ilki 03 Haziran 2014 Salı günü saat 10.00’da Kırklareli Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma İstasyonu Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapıldı.
HABER MERKEZİ
yapıldı.
Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek olan “İl Düzeyinde Alt Havza Çalışmaları” Toplantısı’nın ilki 03 Haziran 2014 Salı Günü saat 10.00’da Kırklareli Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma İstasyonu Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı.
Kamu Kurum ve Kuruluşların Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşların Temsilcileri,  Ziraat Odası Başkanlarının katıldığı toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 3-5 Haziran 2014 tarihleri arasından yapılacak olan Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında İl Düzeyinde Alt Havza çalışmaları toplantısının açılış konuşmaların Kırklareli Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma İstasyonu Müdürü Dr. Fatih Bakanoğulları ve Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hakan Keçeci yaptı.
Yapılan Konuşmaların ardından 3 gün sürecek olan toplantının ilk bilgilendirmeyi ve sunumu Ziraat Mühendisi Ergin Toprak yaptı. Engin toprak ilk olarak katılımcılara kendini tanıttıktan sonra sunumuna geçti.
İlk olarak neden böyle bir toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyleyen Toprak, toplantını amacının şu şekilde açıkladı;
“Destekleri rasyonel, yönlendirici ve etkin bir şekilde kullanmak, Arz açığı olan ürünlerde üretim artışı sağlamak, Doğal kaynakları korumak ve sürdürülebilir kullanımını sağlam, havza bazlı planlama ve yönetimle ilgili sektör talebini karşılamak, muhtelif senaryolara göre üretimi planlamak.”
Ziraat Mühendisi Ergin Toprak’ın sunumu ile devam eden Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında İl Düzeyinde Alt Havza Çalışmaları Toplantısı bugünde devam edecek.  (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here