İki ülkenin öğrencileri “İyi Ortaklar-Sağlıklı Gelecek” Projesi ile kaynaşacak

7
IPA Türkiye-Bulgaristan Sınır Ötesi İşbirliği Programı çerçevesinde, Bulgaristan’ın Burgaz’a bağlı Primorsko Şehri’ndeki N.Vaptsarov İlköğretim Okulu ve Lisesi liderliğinde, Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu ve Primorsko Belediyesi ortaklığında “İyi Ortaklar-Sağlıklı Gelecek” Projesi imzalandı.
HABER MERKEZİ
İmzalanan proje çerçevesinde 24 ay sürecek olan proje faaliyetlerinin başladığını ifade eden Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Bünyamin Çetin, Avrupa Birliği’nin mali destekleri ile finanse edilen proje bedelinin yaklaşık 425 bin Euro değerinde olduğunu belirtti.
Proje hakkında bilgiler veren Çetin, şunları söyledi;
“IPA Türkiye-Bulgaristan Sınır Ötesi İşbirliği Programı çerçevesinde, Atatürk İlköğretim Okulu olarak N.Vaptsarov İlköğretim Okulu ve Lisesi liderliğinde, Primorsko Belediyesi ortaklığında “İyi Ortaklar-Sağlıklı Gelecek” isimli proje imzaladık. 
İmzaladığımız proje 24 ay sürecek ve proje faaliyetlerine başladık. N.Vaptsarov ‘İlköğretim Okulu ve Lisesi “Lider Partner”, Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu ve Primorsko Belediyesi “Proje Partneri” olarak bu çalışmalara destek veriyoruz” dedi.
Projenin amaçlarını anlatan Çetin, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“Sosyal bağımlılığı artırmak için işbirliği, yaşam kalitesi ve sürdürülebilir toplum gelişimi, spor ve eğitim faaliyetlerinin tanıtımı için sınır ötesi bölgede Avrupa’daki bütünlüğe katkıda bulunmayı amaç edindik. Ayrıca Kırklareli ve Primorsko’daki okulların eğitici spor altyapılarını geliştirerek ekonomik ve sosyal işbirliğinin arttırılması ve sınır ötesi işbirliğinin, ortaklılığının geliştirilmesi, okullardaki spor faaliyetlerinin, gençlerinin sosyal ve sağlık durumlarının geliştirilmesinin desteklenmesi, yaşam kalitesinde olumlu bir etki faktörü olarak nüfus arasında sporun ve sınır ötesi bölgede halkların sosyal bağımlığının tanıtılması öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor.” (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here