İhtiyaç sahibi öğrencilere kışlık bot dağıtıldı

11
Edirne’de ihtiyaç sahibi 140 öğrenciye kışlık bot yardımı yapıldı.

Edirne Rotary Kulübü, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının sert kış koşullarında sağlıklı eğitim yapabilmelerine katkı sağlamak amacıyla düzenledikleri kampanya ile toplanan botları dar gelirli ailelerin yaşadığı yıldırım Mahallesi’ndeki Meriç İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilere dağıttı.
Edirne Rotary Kulübü Başkanı Serhat ceylan, yaptığı açıklamada, öğrencilerin kış şartlarında sağlıklı bir şekilde eğitim-öğretim görmelerine katkıda bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
Bir anlamda dar gelirli ailelerin çocuklarına sahip çıktıklarını ifade eden Ceylan, ”Şehrimizin kenar semti Yıldırım’da bulunan bu okulumuzda öğrenim gören çocuklarımızın tamamına kışlık bot hediye ettik. Ayrıca yine bu okulun hasarlı olan tüm pencerelerini ve camlarını onarıp gerekenleri de değiştireceğiz. Onların soğuk kış şartlarında sağlıklı bir şekilde eğitim görmelerine katkıda bulunacağız. Her öğrencimizin eşit şartlarda okuyabilmesi için elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapacağız. Biz Rotary Kulübü olarak Edirne’de eğitim alanında bu tür hizmetler üretmeye devam edeceğiz” dedi.
Edirne Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Merter ve Edirne Rotary Kulübü üyelerinin de katıldığı törende okulda eğitim gören 140 öğrenciye, sınıflarında kışlık bot hediye edildi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here