“Ihanete seyirci kalanları milletimiz ve tarih affetmeyecektir”

8
“Ihanete seyirci kalanları milletimiz ve tarih affetmeyecektir”

Türkiye Kamu-sen Il Temsilcisi Mehmet Kızılay, Tokat’ta şehit edilen askerlerimiz ve terör olayları ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yayımladı. Kızılay açıklamasında şunları kaydetti;

“PKK ve taşeronları günlerdir ülke genelinde terör estirmektedir Açılım, Habur rezaleti derken iyice azan teröristler adeta "köpeksiz köyde değneksiz gezer" olmuştur.

Son yaşananlardan, tedbir alınmadığı takdirde terör eylemlerinin hız kazanarak devam edeceği anlaşılmaktadır. Artık gerçeği görmeli ve terör örgütüne karşı ne yapılması gerekiyorsa yapmalıdır. Teröre, terör örgütüne ve taşeronlarına karşı artık KEMIKLI SIYASETIN zamanı gelmiş, hatta geçmektedir.

Milletimizin ve ana, babaların yüreklerini yakanlar, artık, layık olduğu muameleye tabi tutulmalıdır. Son beş ayda siyaseten yaşananlar PKK terör örgütünce zafer kazanmak olarak algılanmış ve kirli emellerine ulaştığını düşünen terör örgütü ve taşeronları artık, iyice gemi azıya almıştır.

PKK Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi de değildir. Doğu ve Güney Doğu halkı büyük bir çoğunlukla PKK terörüne karşıdır ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünden yanadır. PKK yandaşları ve onları besleyenler şunu bilmeli ve aklından çıkarmamalıdır: Türkiye ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütündür, hangi tür terör olayı yaratılırsa yaratılsın, PKK ne yaparsa yapsın bu gerçeği değiştiremeyecek, Aziz Milletimizin birlik ve beraberliğini yok edemeyecektir.

PKK ve taşeronları bin yıllık kardeşliği bozamayacak, bölücüler eninde sonunda hüsrana uğrayacak ve akıttıkları kanda boğulacaktır.

 PKK’ya hangi ad altında olursa olsun şirin gözükmeye çalışan, ihanete seyirci kalanları milletimiz ve tarih affetmeyecektir.

Bu günlerde yapılması gereken en en önemli çalışma, milletimizin birlik ve beraberliğini çok daha yüksek bir sesle haykırmak olacaktır, Devlet gücünü göstermeli ve PKK terörüne karşı olan Doğu ve Güney Doğu halkının arkasında durmalı, güvenliğini sağlamalı ve cesaretlendirilmelidir. Şehir merkezlerinde terör faaliyetlerine göz yumulmamalı, müsamaha gösterilmemelidir.

Türkiye Kamu-sen’e bağlı Türk Eğitim Sen – Türk Sağlık-Sen – Türk Büro-Sen- Türk Diyanet Vakıf-Sen – Türk Imar-Sen- Türk Enerji-Sen- Türk Tarım Orman-Scn – Türk Hamer-Sen -Türk Kültür Sanat-Sen olarak terörü ve teröristi lanetliyoruz. Şehitlerimize rahmet, aileleri ve Aziz Milletimize başsağlığı ve sabır niyaz ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here