Iğneada Resort&SPA Hotel nihayet faaliyete geçti

12
Iğneada Resort&SPA Hotel nihayet faaliyete geçti

Kırklareli’nin turizm potansiyeli bakımından en çok göze çarpan yerlerinden olan Iğneada’da, yıllardır yılan hikayesine dönen hotel nihayet açıldı. Geçtiğimiz Kurban Bayramı itibarı ile 4 yıldızlı kalitesi ile faaliyete giren hotelin, önümüzdeki dönemlerde kalite ve kapasitesini daha da arttırarak, 5 yıldızlı bir şekilde hizmet vereceği açıklandı. 126 oda, 375 yatak kapasitesi, açık- kapalı havuz, jakuzi, çocuk havuzu,Türk hamamı, sauna, buhar odası, 250 kişilik Restoran, 150 kişilik Alakart Restoran, roof bar, teras bar, pattisserie, spor salonu, Sahil, su sporları, 250 kişilik Disko, konferans salonu, oyun salonu alternatifleri ile Kırklareli Turizm Alt yapısına kazandırılan hotel, ayrıca “www.igneadaspaandresort.com” adlı internet sitesi ile müşterilerine iletişim yönünden de büyük kolaylık sağlamayı hedefliyor.

Iğneada’daki turizm potansiyelinin disipline edilmesi açısından da büyük önem arz eden hotel, Iğneadalı’lar tarafından da beğeni ile karşılandı. Iğneada’daki yaklaşık 90 işsize de iş istihdamı yaratan hotele önümüzdeki aylarda IDO tarafından da Istanbul’dan deniz otobüsü seferlerinin düzenlenmesi planlanıyor. Hotel Işletme Müdürü Fatih Ersü tarafından hoteldeki restoran ve barlara Iğneada ve çevresindeki yerlerin eski isimlerinin verilmesi ise hotelin Iğneada tarihine de ne kadar yararlı olduğununda bir göstergesi. Thracia(Trakya) Alakart restoran ve Dionysos(Mitoloji Şarap Tanrısı) Bar gibi isimlerin yer aldığı eski isimlerin kullanılması hotele olan ilginin daha artmasını sağlayabilir.

SPA’nın sudan gelen sağlık anlamına geldiği hotelde önümüzdeki dönemde de su ile ilgili olarak yazlık ünitelerin de hazırlanacağından söz ediliyor. Iğneada Resort&SPA Hotel Müdürü Fatih Ersü hotel hakkında şunları diyor; ”Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı, bunu gerçekleştirirken koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini benimsiyoruz.

Iğneada’nın eşsiz yapısı içinde kusursuz hizmet anlayışımızı birleştirerek sizlere sunmayı hedefliyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here