“İçtiğiniz suyun kapağı ile bir engelliyi sevindirebilirsiniz”

21
Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi tarafından Kırklareli’de yürütülen, İstanbul Ataşehir Belediyesi΄nin başlattığı “Tane Tane Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım Kampanyası”na bir destekte Kırklareli Üsküplüler Kıraathanesi’nden geldi.

HABER MERKEZİ

Üsküplüler Kıraathanesi müşterileri tarafından toplanan şişe kapakları engelli vatandaşlara faydalı olabilmek adına Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şube Başkanı İrfan Özeklioğlu’na teslim edildi.
3 Ocak 2011 Pazartesi günü saat 20.30’da Üsküplüler Kıraathanesi’nde gerçekleşen şişe kapakları teslimi öncesi Üsküplüler Dernek Başkanı Hikmet Etiz ve kıraathane müşterileri ile bir araya gelen Başkan Özeklioğlu, onlar ile sohbet edip dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Üsküplüler Kıraathanesi İşletmecisi Eray Sevim, Üsküplüler Dernek Başkanı Hikmet Etiz ve kıraathane müşterilerinin yardımı ile toplanan 6 çuval şişe kapağı “Tane Tane Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım Kampanyası”nı yürüten Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi Başkanı İrfan Özeklioğlu’na teslim edildi.
Toplanan kapakların, Ataşehir Belediyesi΄ne gönderileceğini belirten Başkan Özeklioğlu; “250 kilogramağırlığında gelen 10 bin kapak, katı atık işiyle uğraşan bir firmaya gönderilecek. Daha sonra bu firma 250 kiloluk plastik kapağa karşılık bir akülü tekerlekli sandalye verecek. Herkesi engelliler için faydalı olacak bu kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz. Unutmamalıyız ki her sağlıklı insan bir engelli adayıdır.” şeklinde konuşarak vatandaşların içtikleri suların kapakları ile bir engelliyi sevindirebileceğini sözlerine ekledi.
Başkan Özeklioğlu topladıkları kapaklar ile kendilerine destek veren Üsküplüler Kıraathanesi İşletmecisi Eray Sevim, Üsküplüler Dernek Başkanı Hikmet Etiz ve kıraathane müşterilerine desteklerinden dolayı çok teşekkür etti. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here