İbrahim Demir, Ziraat Odası Başkanlığı’na Aday

17
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde yapılan Ziraat Odası Başkanlığı Delege
Seçimleri’nden sonra, Şubat-2011 ayı içerisinde yapılacak olan Oda
Başkanlığı Seçimleri için adaylar belli olmaya başladı.

HABER MERKEZİ

Seçilen toplam 53 Asil Delege, Şubat-2011 ayı içerisinde, Babaeski Ziraat Odası Meclisi’ne girecek olan 21 Delege’yi belirleyecek. Bu seçim Babaeski İlçe Seçim Kurulu Denetimi’nde yapılacak. Seçilen 21 Delege’de, yine kendi arasından 7 Delege ile Ziraat Odası Başkanlığı Yönetim Kurulu’nu belirleyecek. Bu seçilen 7 Delege’nin, 1’i Başkan, 1’i Başkan Yardımcısı, 1’i Muhasip Üye ve diğer 4’ü ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak 4 yıllığına görev yapacak.
Yapılan Delege Seçimleri’nden sonra, Ziraat Odası Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Oda Başkanı Mehmet Atalay, İl Genel Meclis Üyesi Şahin Arslan’dan sonra, Hamidiye Mahallesi Muhtarı İbrahim Demir’de, Ziraat Odası Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.
Muhtar Demir, adaylıkla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi;
“İlçemizde üç dönemdir Hamidiye Mahallesi’nden Ziraat Odası Delegesiyim. 1949 doğumlu olup, evli 2 çocuk babasıyım. Alpullu Şeker Fabrikası Babaeski Pancar Bölge Şefliği’nden emekli oldum. 44 Yıllık çalışma hayatım boyunca, çalıştığım iş yerleri gereği hep çiftçilerle ve tarım ile iştigal ettim. 1963-1964 yılında Çayırova Ziraat Odası Okulu’ndan başarı ile mezun oldum.  Üç yıl devlette yatılı olarak okudum, devletin bana vermiş olduğu çiftçilik diplomam var. O zaman maddi imkânsızlıklar nedeniyle yüksek tahsil yapamadım. Babaeski’nin birçok köyünde ayak izimin olmadığı tarla yoktur. Ziraat Odası’nda bugüne kadar görev yapan arkadaşlarımı kötülemek gibi bir niyetimde yok. Ama bugüne kadar yapmış oldukları çalışmaları yeterli bulmuyorum. Bunun içinde Ziraat Odası Başkanlığına aday olmaya karar verdim. Eğer göreve gelirsek masa başında oturmayıp, Ziraat Mühendisimiz ile birlikte gerek tarlaların ekime hazırlanmasında, gerekse ekimde, gerekse hasadında da çiftçilerimizin her zaman yanında olacağına söz veriyorum. Bu vesile ile 2011 yılının ülkemiz tüm insanlarına barış, huzur, dostluk ve sağlık getirmesi dileğiyle, bol bereketli geçmesini diliyorum.” (a.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here