“Huzurlu bir seçim süreci istiyoruz”

0
* Milletvekili Aday Listeleri’nin kesinleştiğini belirten Demokrat Parti (DP) Milletvekili Adayı Orhan Akyıldız; seçim çalışmalarının Kırklareli’ye yakışır şekilde geçmesi temennisinde bulundu.
HABER MERKEZİ
Demokrat Parti (DP) Milletvekili Adayı Orhan Akyıldız gazetemize şu açıklamalarda bulundu:
“7 Haziran Seçimleri’ne katılacak Siyasi Partiler ve Adayları, Resmi Gazete’de yayınlanarak kesinleşmiştir. Kırklareli’mizde halkımızı rahatsız etmeden, huzur içinde güzel bir seçim yarışı yaşayacağımıza inanıyorum. Her ne kadar şartlar eşit olmasa da milletimizin  hür iradesi ve engin siyasi tecrübesi ile sandıklarda bu eşitliği sağlayacağına inanıyorum.
Kırklareli’mizde 20 siyasi parti ve toplam 60 Milletvekili Adayımız yarışacaktır. Tüm adaylarımıza siyasi ahlak ve hukukun üstünlüğü ilkeleri çerçevesinde yapacakları bu yarışta başarılar diliyorum. Hepsinin Atatürk’ün  Milletimizle kurduğu Cumhuriyet’e ve Anayasamızın  ilk 3 maddesine bağlı  kalacakları inancındayım.
Sandıklara milletimizin iradesinin eksiksiz yansıması Cumhuriyetimizin hukuk temelli olmasının gereğidir. Hukukun üstünlüğü olmayan yönetimlerde demokrasiden bahsetmek,  yanlış olur anlayışına inanıyoruz. Kendi iradelerini milletimizin tümünün iradesi gibi algılatarak, yönetme artık bitmelidir. Milli iradenin sandığa eksiksiz ve tam olarak yansımasının sorumluluğu devletimizi yönetenlerindir. Bu sorumluluğu elektrik trafolarına veya sudan sebeplere bağlayarak aksatmak, vatandaşa da saygısızlık olur. Buna barajlarla engel olmak isteyenlere de milletimiz bu misyonu 6 kere gönderilmesine rağmen 7 defa iktidara getirmiştir. Türkiye’yi baştanbaşa otoyollarla  örüp, Barajlarla donatan misyonumuza, seçim barajlarını yıkmak vız gelir. DP  Seçim’de 81 İl ve 85 Seçim Bölgesi’nde  550 Milletvekili Adayıyla, milletimizle sandıkta buluşacaktır.
Çiftçimiz, esnafımız ve sanayicimiz üretmez durumda, ekonomik sıkıntılar vatandaşımızın boynunu bükmekte, milletimizin birliği ve ülkemizin bütünlüğü  Meclis çatısı altındaki partilere sıkıştırılmaktadır. Onlar hep oradaydılar ve kavga ederek, bizleri yıllardır oyalıyorlar, artık yeter. Çözüm vardır, Çare DP’dir. (Demokrat Parti) Çare Genç Genel  Başkanı Gültekin  Uysal ve  Kırat’tır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here