“Hüsmen Aga olmaya çalışacağım”

17
* 21 Nisan 2012 Cumartesi günü yapılacak olan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı Seçimi’nde İl Başkan Adayı olan Hüsmen Terkin düzenlediği yemek ile kendisini tanıttı. Mevcut İl Başkanı Emin Tunç şarkı söyleyerek veda etti.
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli’de tüm İlçe Kongreleri’ni tamamladı. Kırklareli İl Kongresi 21 Nisan 2012 Cumartesi günü Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak.
AK Parti’nin 4. Olağan Kırklareli İl Kongresi’nde İl Başkan Adaylığını açıklayan Hüsmen Terkin 15 Nisan 2012 Pazar günü saat 20.00’de Kırklareli Polisevi Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği yemek ile kendisini partililere tanıttı.
Düzenlenen tanışma yemeğine; AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, AK Parti Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, eski İl ve İlçe Başkanları ile partililer katıldı.
* “Hakkınızı helal edin”
Gecenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, birlik ve beraberlik içerisinde bugüne kadar görevini yürüttüğünü ve bundan da büyük gurur duyduğunu belirterek şunları kaydetti:   
“Yaklaşık 14 ay bir süre içerisinde sizlere İl Başkanlığı görevi yapma gayretinde bulundum. Günahıyla sevabıyla, eksiğiyle fazlasıyla bir şekilde bu görevi ifa etmeye çalıştım. Bu süre içerisinde bütün üye ve görevli arkadaşlarımızın büyük desteğini gördüm. Sağolun var olun. Sizlerin yardımları ve desteği sayesinde bu işi bugüne kadar getirdik. Allah bundan sonrada yolumuzu mutlaka açık edecektir. Ben sizlere il Başkanı olduğum gün burada yemek vermiştim. O zamanda seslenmiştim. Benim tek bir hedefim vardı. Kırklareli’de AK Parti camiasındaki insanların bugüne kadar görev yapmış ve halen görev yapma çabasında olan bütün kardeşlerimizi bir araya getirerek, birlik ve beraberlik içerisinde Kırklareli’de AK Parti’nin bayrağını gönlere dikmek Kırklareli’ni AK Parti Belediyeciliği ile tanıştırmak için var gücümüzle çalışacağımızı sizlere söylemiştim. Bunun içinde en önemli unsurun birlik ve beraberlik ve kardeşlik ruhu içinde olacağını ifade etmiştim. Allaha çok şükür ben bugüne kadar sizlere bu düşünce ve felsefeyle bir ağabeylik bir babalık yapmaya çalıştım. Bizler bu konuda tecrübelerimiz yettiği sürece başarı olamaya çalıştım. Benim her daim söylediğim bir şey vardır. Biz AK Parti ailesi olarak önce hedefi belirlememiz lazım. Belirlenen hedefe öncelikle kendimiz inanacağız. İnandığımız zamanda geriye gayretle çalışmaya kalır. Biliyorsunuz fatih Sultan Mehmet’in Hocası Akşemseddin daha yirmi yaşındayken kendisine bir hedef belirledi. İstanbul feth olunacaktır. Ona inandı ve sonunda başardı. Bu inançla oldu. Değerli kardeşlerim. Bizler bu yolda ilerlerken birbirimizin hatalarını, kusurlarını yumuşak dille kırmadan mütevazi bir şekilde söylememiz lazım. Kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın, hatalarını kusurlarını örtmede bir gece gibi olmamız lazım. Tevazuda bir toprak gibi, yol gibi olmamız lazım. Ben dağ oldum tepelere çıktım değil, unutmayın o dağın üzerinde o yol geçiyor. Onun için bizler daima alçakgönüllü, mütevazi, sevecen, hoşgörülü bir grup olarak kenetlendiğimiz sürece inanın başarının sonu mutlaka gelecektir.Ben buna canı gönülden inanıyorum. Bildiğiniz gibi önümüzdeki Cumartesi İl Kongremiz var. Allah nasip kısmet ederse İl delegelerimizin destekleri ile Genel Merkezimizin, genel Başkanımızın tasvip ettiği Hüsmen Terkin kardeşimizin ismi altında bir liste çıkacak. Kırklareli AK Parti’yi bu yönetim kadrosuyla önümüzde ki seçimlere hazırlayacağız. Bütün dargılar küskünlükler birkenara bırakılsın, bu gemide herkese yer var. Yeterki birlik ve beraberlik içinde rotamızı belirleyelim. Rotası belli olmayan gemiye kimse binmez.
Ben görev aldığım süre boyunda yaptığım hatalar var ise özür diliyorum ve hakkınızı helal edin diyorum. Biz bu işi burada bırakmayarak “Durmak yok, yola devam” diyerek çalışmaya devam ediyoruz.”
* “Kırklareli’ne Belediye Seçimleri’nde mührümüzü vurmak için geliyoruz”
Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde 21 Nisan 2012 tarihinden itibaren çalışmalarına yoğun bir şekilde başlayacaklarını belirten AK Parti Kırklareli İl Başkan Adayı Hüsmen Terkin, Kırklareli Belediyesi’ni kazanmak için var güçleri ile çalışacaklarını belirterek şunları kaydetti:
“Değerli İlçe Başkanlarımla birlikte Kırklareli’ne Belediye seçimlerinde mührümüzü vurmak için geliyoruz. Değerli kardeşlerim. Küsmen Terkin 1961 Kırklareli Pınarhisar İslam beyli doğumluyum. Tipik bir Trakyalıyım ve bütün özelliklerini taşıyorum. Adımı duyan memleketimi sormuyor. Sen Trakyalısın diyor. Ancak bizim muzdarip olduğumuz bir konu var. Trakya’ya tüm Anadolu’nun hak ettiği hizmetleri, tüm Anadolu’nun gördüğü hizmetleri ne yazık ki Trakya insanına, Kırklareli insanına yaşatamadık. Bizler İstanbul’da 1994’ten sonra bunları maske ile gezerken, susuzluktan tankerlerin arkasında dönen insanlar varken, yakacaktan dolayı kömür kamyonları sokaklarda beklerken, yollarda saatlerce bekleyen kardeşlerinizden biriyim. Ancak ne oldu ise 1994’te İstanbul’a bir el değdi. Bugün dünyanın liderini doğurdu. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan. Sıra Kırklareli’de. Kırklareli ayağa kalkmalı. Kırklareli kendine gelmeli. Özlediği hizmeti artık kendi istemeli: Siz istemezseniz kimse vermez. Siz çalışmazsanız size kimse vermez. Öyle ise zaman bu zaman. Allaha çok şükür ki bakın ben değerli il Başkanlarım, daha önce görev yapmış ağabeylerimizde burada, bugünden itibaren yani 21 Nisan itibariyle il Yönetim kadromuzda hep birlikte görev yapacağız. Bu çağrıyı buradan duyurmak istiyorum. Biz ayrım yapmayacağız birlikte kucaklamaya geldik. “Aga; Koruyan gözetleyen, yol gösteren” demektir. Ben İl Başkanı olmayacağım, İl Başkanını bir gecede verirsiniz, sabah alırsınız il başkanlığından düşer. Ama ben abi olmaya çalışacağım, “Hüsmen Aga” olmaya çalışacağım. Benim özelliğimde bu. Geldiğimizden beri hamdolsun Kırklareli’de muazzam bir enerji var, sizlerinde gözlerinde bunu görüyorum. Ancak önümüzde Belediye seçimleri var. 21 Nisan’dan itibaren Bismillah deyip, Yönetim Kurulu’nda bulunan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Çünkü onları çok yoracağım. Biz yorulmazsak Halk hizmetlere yorulacak. Ya biz yorulacağız, ya halk yorulacak. Tüm kadro burada ve birde Hüseyin ağabeyimiz var belediyeciliğin uzmanı. Bu konuda çok şanslıyız. Onun desturuyla, Onun önderliğiyle, onun enerjisiyle, başbakanımızın Trakya’da yüzünü güldüreceğiz. Trakya’nın da bize hoş bakmasını sağlayacağız. Tek başıma ben hiçbir şeyim. Birlikte yaparsak, inanıyorum ki başaracağız. Ben bu hislerle tanışma toplantısına geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.”
* AK Parti Milletvekilleri; “Kırklareli Belediyesi’ni alacağız”
Gecede konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanı iken yaptıkları ile Dünya’nın Lideri olma vasıflarını daha o zamanlardan elde ettiğine değindi. Bürge, AK Parti hizmetlerinden Kırklareli’nin gerekli payı alması için Kırklareli Belediyesi’ni almak için kendisinin de destek olyacağını ifade etti.
AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan’da, AK parti Kırklareli İl Başkan Adayı olan Hüsmen Terkin’in deneyimli ve donanımlı bir siyasetçi ve belediyeci olduğunu belirterek, 21 Nisan’dan itibaren Kırklareli Belediyesi’ni almak için yoğun olarak çalışmaların başlayacağını ve bunda da başarılı olacaklarına inandığını belirtti.
AK Parti Kırklareli İl Başkan Adayı Hüsmen Terkin, beraberinde AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç ve AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı ile birlikte tek tek masaları dolaşarak yemeğe katılan misafirlerinin hal ve hatırlarını sordu. Gecenin sonunda mikrofonu alan AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç söylediği şarkılar ile partililerine veda etti. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here