Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu’ndan “Trakyalıyız Be Ya” Etkinliği

37
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu Müdürlüğü tarafından “Trakyalıyız Be Ya” Etkinliği düzenlendi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu Müdürlüğü tarafından “Trakyalıyız Be Ya” Etkinliği düzenlendi.
26 Mart 2014 Çarşamba günü saat 11.00’de düzenlenen etkinliğe; Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Milli Eğitim Şube Müdürleri Birsen Karael, Hacı Yaşık, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Cevdet Ağca, Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu Müdürü Melek Dinç, okul öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Okul öğrencileri etkinliği izlemeye gelen misafirlerini kapıda Davul-Zurna eşliğinde oynanan Trakya Yöresi’ne ait “Damat Alayı” Gösterisi ile karşıladılar. Yöresel kıyafetler, giyecekler, eşyalar ve yiyeceklerden oluşan serginin açılışın ardından slyat sunumu yapıldı. Etkinliğe katılanlara yöresel yiyecekler ikram edildi.
Düzenlenen etkinlikle ilgili olarak Okul Müdürü Melek Dinç yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu olarak çocuklarımızın yaş ve seviyelerine uygun bir şekilde çeşitli aktivitelerle birçok etkinlik yapmaktayız. İnsan önce yurdunu tanımalı ilkesiyle yola çıkarak içinde yaşadığımız bölgemizin kültürünü karınca kararınca çocuklarımıza tanıtmaya çalıştık. “Trakyalıyız Be Ya” isimli etkinlik altında Trakya Yöremize ait yemekler, kıyafetler, fotoğraf ve türkülerle etkinlik hazırlayıp, sergiler açtık. Etkinliğimize tüm velilerimiz kıyafet, yöreye ait eski eşyalar, yiyecekler hazırlamada bizlere yardımcı oldular. 5 yaş grubu öğrencilerimiz davul-zurna eşliğinde Damat Alayı Oyu’nun sergileyerek misafirlerimizi karşıladılar.
Sergimiz gün boyunca velilerimiz ve mahalle halkımız tarafından gezilecektir. Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Anasınıfı Müdürü, Öğretmen ve Öğrencileri etkinliğimize katılarak renk verdiler. Etkinliğimizin gerçekleşmesinde emeği geçen velilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, etkinliğimize katılan misafirlerimize ve basın mensuplarımıza çok teşekkür eder, daha nice güzel etkinliklerde buluşmayı temenni ederiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here