Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu 1 yaşında

29
“ABCDE Geleceğim Eğitimde” Projesi ile Kırklareli’ne yapılan Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu birinci yaşını kutladı.
HABER MERKEZİ
“ABCDE Geleceğim Eğitimde” Projesi kapsamındaki ilk anaokulu olan Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu birinci yaşını coşkulu bir program ile kutladı. 20 Ekim 2011 Perşembe günü saat 18.30’da okul binasında gerçekleşen kutlama programına Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Resul Yeşilyurt, Şube Müdürü Beyhan Turfan, Denizbank Avrupa-3 Bölge Müdürü Nejat Ülkü, Okul Müdürü Melek Dinç, Proje Koordinatörü Beril Ötügen Savun, öğrenciler ve veliler katıldı.
*“O gün emekliyorduk, bugün 1 yaşına girdik yürüyoruz”
Programda bir açılış konuşması yapan Okul Müdürü Melek Dinç şunları kaydetti;
“Bugün burada Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu’nun 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılına merhaba deyişinin birinci yıldönümünü kutlamak üzere buluştuk. Hepiniz hoş geldiniz. Okulumuz 20 Ekim 2010 yılında kapılarını eğitime açmıştır. O gün emekliyorduk, bugün 1 yaşına girdik yürüyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza her şeyin en güzelini vaat ediyor, daha nice mutlu neşeli ve yaşam dolu yaşlara birlikte ulaşmamızı temenni ediyorum.
Ayrıca bu sevgi dolu ortamı, eğitim yuvamızı çocuklarımıza, bizlere hediye eden Kırklareli Karahıdırlı Hayırsever Sayın Hüsamettin Mehmet Ateş Beyefendi’ye ve Ailesine Çocuklarımız ve okulum adına sonsuz teşekkür eder. Saygılar sunarım.  İyi eğlenceler.”
Yapılan konuşmanın ardından birinci yaşını dolduran okulun yaş günü pastası Müdür Yardımcısı Yeşilyurt, Bölge Müdürü Ülkü, Şube Müdürü Turfan, Okul Müdürü Dinç ve öğrenciler ile birlikte kesildi.
Programın devamında okullarının birinci yaş gününü kutlayan öğrenciler çeşitli dans gösterileri sergileyerek anne ve babaları ile birlikte eğlendiler. Programın finalinde İlizyonist Atlıhan Çetinkaya birbirinden güzel sihirbazlık gösterileri sergileyerek öğrencilere unutulmaz dakikalar yaşattı.  Programın sonunda Okul Müdürü Melek Dinç kısa bir konuşma yaparak kendilerini bu mutlu günde yalnız bırakmadıkları için tüm katılımcılara teşekkür etti. 
ABCDE Geleceğim Eğitimde Projesi kapsamında 81 ilde 80 öğrenci kapasiteli düşünülen anaokullarının, eğitim programlarının Avrupa  standartlarına ulaşabilmesi amacıyla; Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim üye ve elemanları tarafından hazırlanan eğitim programlarının uygulanması, aileler için hazırlanan programların ebeveyn ve yöre halkına anlatılması ve konuyla ilgili bilinç oluşturulması hedefleniyor. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here