Hürriyet İlköğretim Okulu’nda anasınıfları açıldı

11
Lüleburgaz Hürriyet İlköğretim Okulunda yaptırılan anasınıfları törenle açıldı.

Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ

Anasınıflarının açılış törenine Kaymakam Cemalettin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, Şube Müdürleri Tahir kadem ve Nedim Çetin, okul müdürleri ve müdür yardımcıları, okul aile birliği yöneticileri ve veliler katıldı.
Anasınıflarının açılış töreninde konuşan Kaymakam Cemalettin Yılmaz, hayırlı olması temennisinde bulunarak açılış kurdelesini Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce ve 2 anasınıfı öğrencisi ile birlikte kesti.
Minik öğrencilerin gösterisinden sonra Kaymakam Cemalettin Yılmaz, yeniden yapılan anasınıflarını gezdi. Kaymakam Yılmaz, yeniden düzenlenen sınıfları çok beğendiğini belirterek Okul Müdürü Mustafa Akaner ve Aile Birliği yöneticilerini kutladı.
Yeniden düzenlenerek hizmete alınan anasınıfları ile ilgili olarak Okul Müdürü Mustafa Akaner şunları söyledi.
"Çocuklarımızın Atatürk, vatan, millet, bayrak, aile ve insan sevgisini benimseyen, milli ve manevi değerlere bağlı, kendine güvenen, çevresiyle iyi iletişim kurabilen, dürüst ilkeli, çağdaş, düşünceli, hak ve sorumluluklarını bilen, saygılı ve kültürel çeşitlilik içinde hoşgörülü bireyler olarak yetişmelerine temel hazırlamak amacıyla anasınıflarımızda eğitim yapmaktayız. Aynı zamanda öğrencilerimizi hayata ve ilköğretime en iyi şekilde hazırlamaya çalışmaktayız. Okulumuzda 4 şube anasınıfımız bulunmakta ve 78 öğrenci öğrenim görmektedir. Anasınıflarımızdaki eğitim kalitesini daha da arttırmak amacıyla okulumuzun idari bölümlerinin bulunduğu alana anasınıflarımızı taşıdık. Daha sonra bu bölümü bağımsız bir giriş açtık. Aynı zamanda da anasınıflarımıza ait tuvalet ve lavabolar yaptık. Anasınıflarımızın bulunduğu koridoru da onlara uygun şekilde düzenlemiş bulunuyoruz. Katkısı olan hayırseverlere ve Okul Aile Birliğimize, öğrencilerim ve personelim adına çok teşekkür ederim" dedi.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here