Hurda depoları şehir dışına taşınıyor

14
* Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kırklareli Belediye Meclisi’nin 2012 yılı toplantılarında da görüşülen şehir merkezindeki hurda depolarının şehir dışına taşınması konusu gerçekleşiyor. Hurdacılar 1 ay içerisinde yeni yerlerine taşınacaklar.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında şehir içindeki hurda depoları yeni yerlerine taşınacaklar.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, hurda depoları için Kırklareli Belediyesi tarafından yer hazırlandığını söyledi.
Kofçaz Yolu Üzeri’nde inci derecesi’nin arka kısmına hazırlanan yerin 1 hafta içerisinde hurdacılara teslim edileceğini ifade eden Çağlayan, yaklaşık 1 ay içerisinde de şehir merkezindeki hurda depolarının kalkacağını belirtti.
Çağlayan; “Kentsel Dönüşüm Projelerimiz kapsamında şehir merkezindeki hurda depolarını şehir dışına çıkartıyoruz. Belediyemiz 2012 yılı meclis gündemlerinde görüşülerek karara bağlanmıştı. Biz hurdacılar ile görüştük ve onlarda bu duruma sıcak baktı. Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından Kofçaz yolu üzerinde İnci Deresi’nin arka kısmında hurda depoları için yer hazırlıyoruz. Çalışmaların büyük bölümü bitti. 1 hafta içerisinde hurdacılara yerlerini teslim edeceğiz. Yaklaşık 1 ay içerisinde hurdacılar yeni yerine taşınmış olacaklar. Şehir içindeki görüntü kirliliği de sona erecek” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here