Hurda depoları şehir dışına taşınacak

18
Kırklareli Belediye Başkanlığı, Kırklareli’nin çağdaş bir kent olması için “Kentsel Dönüşüm Projeleri” kapsamında şehir içinde bulunan hurda depolarını şehir dışına alıyor.
HABER MERKEZİ
Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında alınan karar ile hurda depolarının Kofçaz Yolu üzerindeki 1172 Ada 1 Parselde bulunan Belediye arazisinde projelendirilecek alanda faaliyet göstermeleri karara bağlanmıştı. Bu çalışmadan yola çıkan Kırklareli Belediyesi mevcut kararın uygulama aşamalarının, hurdacı esnafına faydaları ve Kentsel Dönüşümün bir ayağı olan bu uygulamanın detaylı bilgilerini geçtiğimiz ay hurdacılar ile paylaştı.
Aynı konu ile ilgili dün hurdacılar ile tekrar bir toplantı yapıldı.
Saat 10.30’da Kırklareli Belediye Başkanlık Makamında yapılan toplantıya Kırklareli Belediye Başkan Vekili Koray Çelikkanat, Başkan Yardımcısı Ünal Başkur ile hurdacı esnafından Mahmut Akkuş, Ali Atasoy, Sebahattin Sorgün, Yıldıray Aktaş, Hüseyin Aktaş ve bazı kurum müdürleri katıldı.
Yapılan toplantıda hurdacılara bu kez taslak proje hakkında bilgi verildi. Kırklareli Belediye Başkan Vekili Koray Çelikkanat bölgede bulunan 8 tane hurdacı ile aynı fikirleri paylaştıklarını, onlarında sağlıklı bir mekânda mesleklerini icra etmek istediklerini söyledi. 
Bu nedenle hurdacılara Kofçaz yolu üzerinde bulunan araç muayene istasyonu yanındaki, belediyeye ait olan arazinin, yaklaşık 20 dönümü kapsayan bir bölümünü ayırdıklarını belirten Koray Çelikkanat bu çalışma ile ilgili taslak bir proje çıkarttıklarını ifade etti.
Kroki üzerinde hurdacılara bulunacakları konum gösterildi. Bununla birlikte kendilerine verilecek alanın için birer idari bina yaptırılacağı, bu idari binaların tek katlı olacağı, her hurdacının idari binayı aynı proje ile kendi imkânı dâhilinde yapması gerektiği söyledindi.
Toplantı sonunda konuşan Başkan Vekili Çelikkanat, Kırklareli için büyük bir ihtiyaç olan bu çalışmanın gerçekleşmesinin mutluluk verici olduğunu, bu çalışmanın Ekim ayında tamamlanacağını belirtti. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here