Hollandalı Seyyah’tan Başkan Kesimoğlu’na ziyaret

13
8 ülkeyi kapsayan ve yaklaşık 2 bin 200 Kilometrelik yolun Türkiye ayağını tek başına yürümeye başlayan Hollandalı Mieke Kuitecz’in bir durağı da Kırklareli oldu.
HABER MERKEZİ 
8 ülkeyi kapsayan ve yaklaşık 2 bin 200 Kilometrelik yolun Türkiye ayağını tek başına yürümeye başlayan Hollandalı Mieke Kuitecz’in bir durağı da Kırklareli oldu.
Hollandalı gezgin Kırklareli yürüyüşü kapsamında Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nu da makamında ziyaret etti.
Avusturya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye olmak üzere 8 ülkeyi kapsayan “Sultanlar Yolu”nun 385 Kilometrelik Türkiye ayağını tek başına yürüyecek olan Hollandalı Bayan Mieke Kuitecz Kırklareli’ye geldi. 
“Sultanlar Yolu”nu internetten görerek tek başına yürümeye karar veren 46 yaşındaki Hollandalı Bayan Mieke Kuitecz 05 Ekim 2014 Pazar günü Edirne’den başlattı.
Kırklareli’ye gelen ve yürüyüşüne devam eden Kuitecz’i Başkan Kesimoğlu makamında misafir etti.
* 69 ülke gezdi. 70. ülke Türkiye
Kuitecz, bugüne kadar 69 Ülke gezdiğini ve 70. Ülke olarak Türkiye’ye ilk defa geldiğini belirtti. Türkiye’deki “Sultanlar Yolu”nu tek başına yürümek istediğini belirten Kuitecz, başlattığı yürüyüşünü Topkapı’da tamamlamayı hedeflediğini söyledi. Kırklareli il sınırları içerisinde; Dolhan, Paşayeri, Koyunbaba, Kırklareli Merkez, Kızılcıkdere, Üsküpdere, Karıncak, Kaynarca, Pınarhisar, Erenler, Poyralı, Doğanca, Develi, Vize, Okçular, Evrenli ile Çakıllı bölgelerinden geçtiğini ve Kırklareli halkının kendisine büyük ilgi göstererek yardım ettiğinin altını çizdi.
* Başkan Kesimoğlu’dan tebrik
Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Hollandalı gezgini başlattığı bu yürüyüşten dolayı tebrik ederek; “Kendisi çok zorlu ve bir o kadarda güzel bir yürüyüş başlatmış. Bu kapsamda Kırklareli’den geçen Sultan Yolu’nu da yürümeye kara vermiş. Bu konuda ben kendisini tebrik ediyorum” dedi.
Hollandalı Mieke Kuitecz, Başkan Kesimoğlu’nu ziyaretinin ardından Belediye Meclis Üyesi Elmas Büyükdere’nin işyerine de bir ziyaret gerçekleştirdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here