Hızırbey Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan Kur’an-ı Kerim ziyafeti

8
Hızırbey Eğitim ve Kültür Vakfı  tarafından, 13 Aralık 2011 Pazartesi günü saat 19.30’da Kırklareli Kültür Merkezi Salonu’nda bir Kur’an-ı Kerim ziyafeti sunuldu.
HABER MERKEZİ 
Kırklarelilerin yoğun ilgi gösterdiği programa Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, İl Müftüsü İsa Saim, Müftü Yardımcısı İsmail Temel ve çok sayıda vatandaş iştirak etti.
Programda; İstanbul’dan Hafız Nebi Yaşar ve Rıza Günay, Fas’dan Yunus Huveyli  ve Mısır Radyo ve Televizyonlarının resmi okuyucusu Şeyh Mahmut Tuhi  dinleyenlere Kur’an-ı Kerim  ziyafeti sundu. Hızırbey Müezzini Necmettin Ötün şefliğinde Grup Tekbir tarafından Tasavvuf Konseri verildi.
*“Kur’anın kendine has bir musikisi vardır”
Hızırbey Eğitim ve Kültür Vakfı adına bir açıklama yapan Abdülkadir Turan; “Vakıf olarak Manevi  ve kültürel  etkinliklere önem veriyoruz. Bizi biz yapan değerleri halkımızın gündeminde tutmak için yaptığımız çalışmalar adına bu akşam da güzel Kur’an-ı Kerim okuyucularını şehrimize getirdik. Kur’an-ı Kerim’in bizim temel beslenme kaynağımızdır. Kur’an-ı Kerim sayesinde bizler Allah’a muhatap olma şerefine erdik. Bu muhatap olma halinin şuuruna varmak adına Kur’an-ı Kerim’in uzman okuyuculardan dinlenilmesinin önemi büyüktür, çünkü Kur’an-ı Kerim’in kendine has bir musikisi vardır. Kur’an-ı Kerim bu özgün musikisi ile dilini bilene de bilmeyene de doyumsuz lezzetler sunar. İnsanların teveccühü de bunun göstergesidir.  Kırklareli halkına programa gösterdikleri teveccühden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
Yaklaşık iki buçuk saat süren Kur’an-ı Kerim ziyafetinin finalinde Fatiha Suresi okundu. Tüm katılımcılar huzurlu bir gece geçirmenin sevinci ile salondan ayrıldılar. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here