Hikmet Yıldırım Aday Adaylığı’nı açıklıyor

8
30 Mart 2014 yerel seçimlerine 6 ay gibi bir süre kalması ile birlikte Partilerin Aday Adayları ortaya çıkmaya başladı. Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Kırklareli Belediye Başkan Aday Adaylığı için adeta enflasyon yaşanıyor. 
HABER MERKEZİ 
30 Mart 2014 yerel seçimlerine 6 ay gibi bir süre kalması ile birlikte Partilerin Aday Adayları ortaya çıkmaya başladı. Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Kırklareli Belediye Başkan Aday Adaylığı için adeta enflasyon yaşanıyor. Günlerden beri özellikle sosyal medya üzerinden Aday Adaylığı konusunda paylaşım yapılmasına karşın suskun olan Kırklareli Siyasetinde uzun zamandan beri yer alan Hikmet Yıldırım gazetemize ziyaret ederek 26 Ekim 2013 Cumartesi günü saat 14.00’da Paşa Kafe’de resmi açıklamayı yapacağını duyurdu ve böylece suskunluğunu bozmuş oldu.  
* Hikmet Yıldırım kimdir?
14 Nisan 1969 Kırklareli Merkez doğumlu, evli ve iki erkek çocuk babasıdır. Lise mezunu olup halen Anadolu Ünv. Açık Öğretim Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü ve Bulgaristan Varna Free Çernorizets Hrabır Ünv. Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi öğrenimine devam etmektedir. 1987 yılında Refah Partisi üyeliği ve sandık başkanlığı ile siyasi hayatı başladı. 1991 yılında Refah Partisi Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 1992/1995 yılları arasında Bulgaristan’da 45 kişinin çalıştığı bir kereste imalathanesini ortaklık işletmesi olarak kurdu. Bulgaristan’da bulunduğu yıllarda da (HÖH) Hak Özgürlükler Partisi ile Türkiye arasında gönüllü olarak çalıştı. 1995 yılında Refah Partisi Kırklareli İl Yönetimi ve Büyük Kongre Delegeliği’ne seçildi. Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yaptı. 1996 yılında Refah Partisi Kırklareli Merkez İlçe Başkanı seçildi. RP’nin kapatıldığı tarihe kadar ilçe başkanlığını yürüttü. 1998 Fazilet Partisi Kurucu Üyesi oldu. Teşkilat Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı olarak FP’nin kapatıldığı tarihe kadar bu görevi yürüttü. 1999 Yerel Seçimleri’nde Fazilet Partisi Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Adayı oldu. 2001 yılında Saadet Partisi Kurucu İl Başkanı oldu. 2002 genel seçimlerinde Kırklareli Milletvekili Adayı oldu, seçim ardından tekrar il başkanlığı görevine atandı. 2006 yılında 1. olağan kongrede il başkanı seçilerek görevi kesintisiz olarak devam ettirdi. 2007 Ocak ayında il başkanlığından ayrıldı. 16 Ağustos 2009da yapılan kongrede SP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Büyük Kongre Delegeliği’ne seçildi. Has Parti’nin kurucusu olarak İstanbul İl Teşkilatında görev aldı. Has Parti GİK(Genel İdare Kurulu) Üyesi olarak büyük kongrede seçildi. İçerisinde İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin bulunduğu Türkiye 1. Bölge Sorumlusu olarak görevlendirildi. Has Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuşun vermiş oldukları bütünleşme kararından sonra Genel İdare Kurulu kararı ile Has Parti kapatılarak 22 Eylül 2012 tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan tören ile bütünleşme gerçekleşti. Bu tarihten itibaren AK Parti Üyesi olarak siyasi hayatına devam etmekte olup, halen pvc, doğrama, çelik kapı ve inşaat işleri ile iştigal ediyor. (Serkan Koçtürk) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.