“Hiç kimseye bedensel ve zihinsel özürleri nedeniyle ayrımcılık yapılamaz”

10
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanı Yurdaer
Ulus; “Birleşmiş Milletler tarafından Engelliler Günü olarak kabul
edilen 3 Aralık tarihi, engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam
standartlarının geliştirilmesi açısından önemli bir gündür.

HABER MERKEZİ
 Engellilik konusu yalnızca engelli vatandaşlarımızı ye ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli konulardan biridir.
Hiç şüphesiz sosyal devlet olmanın getirilerinden biri, toplumun tüm kesimlerine eğitim ve sağlık gibi her alanda yeterli hizmet vermek ya da bu hizmetleri alabilmenin uygun koşullarını oluşturmaktır. Ülkelerin gelişmişlik düzeyi toplumun tüm bireylerini bir bütün olarak kabul ederek, hoşgörü ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde kucaklamasına bağlıdır.
Nitekim Hükümetimiz "Hiç kimseye bedensel ve zihinsel özürleri nedeniyle ayrımcılık yapılamaz" ilkesi gereğince fırsat eşitliğinin sağlanması yönünde önemli adımlar atmıştır. Özürlüler Kanunu ve yapılan son Anayasa Değişikliği ile birlikte özürlü vatandaşlarımıza hak ettiği değeri ve desteği vermiş, böylece engelli bireylerin ekonomik ve sosyal hayata katılımlarının önünü açmıştır.
Güçlü ve dinamik bir yapıya sahip devletimiz, engellilerin istihdam, sağlık hizmetleri, bakım ve sosyal güvenliğe ilişkin sorunlarının çözümünde gücünü her daim hissettirerek, duyarlılık ve farkındalık yaratma yolunda ilerlemeye devam edecektir.
3 Aralık Dünya Özürlüler Günü vesilesiyle, onların bu özel gününü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam, geçirmelerini diliyorum” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.