Heykeltraşlar Ekin Atölyesi’nde çok keyifli saatler geçirdiler

7
Lüleburgaz Kültür ve Turizm Derneği’nin Seramik ve Cam Öğretmeni Serpil Özcengiz, “2. Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu”na katılan heykeltıraşları 29 Mayıs 2010 Cumartesi günü Ekin Atölyesi’nde konuk etti.


HABER MERKEZ 
Gelen konuklara kursiyerlerin evde yaptıkları hamur işleri ikram edildi. Heykeltraşlar gitar eşliğinde cam atölyesinde keyifli saatler geçirdiler. Seramik ve Cam Öğretmeni Serpil Özcengiz, heykeltraşlara kendi yaptığı kolye ve küpelerden hediye etti.
Serpil Özcengiz; “Lüleburgaz’da Heykel Sempozyumu’nun yapılması gerçekten çok güzel bir sanat etkinliği. Bu etkinlik sayesinde hem sanatçılar sanatseverlerle buluşuyor hem de sıcak ve sanat dolu güzelliklerle Lüleburgaz’ımızın kültürel sanatsal birikimine katkı sağlanmış oluyor. Heykel Sempozyumu’nu düzenleyen Lüleburgaz Belediyesi’ne ve Heykeltraş Niyazi Dedeoğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.
Heykeltıraş Takashi Kondo da; “Ekin Atölyesi’ndeki davet için arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir organizasyondu, yiyecekler çok lezzetliydi ve müzik de harikaydı’ dedi.
Son olarak da heykeltraşlar davul eşliğinde halay çekip oynadılar. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here