“Herkes Sihirbaz Olacak” sahnelendi

56
* Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü “Herkes Sihirbaz Olacak” isimli Tiyatro Çocuk Oyunu’na ev sahipliği yaptı.

HABER MERKEZİ
Türk Tiyatro sanatının gelişmesini, ilerlemesini, yaygınlaştırılmasını, halkın dil ve kültür eğitimini, yurt sevgisini, görsel ve bilimsel olarak yükseltmek, yurt içi ve yurt dışında festival ve turneler düzenleyerek kültür faaliyetlerini dünya  çapında yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuş olan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, 2011 yılında da pek çok değişik oyun ile turnelere başladı.
Bu kapsamda, İstanbul Devlet Tiyatro Müdürlüğü tarafından "Herkes Sihirbaz Olacak" adlı çocuk oyunu 25 Mart 2011 Cuma günü Kırklareli Kültür Merkezi Salonu’nda 11.00 ve 14.00 saatlerinde sahnelendi. 
Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Tiyatrosu Topluluğu tarafınca temsil edilen "Herkes Sihirbaz Olacak" adlı çocuk oyununun Yazarı ve Yönetmeni Kubilay Tunçer, Yönetmen Yardımcısı Elif Erdal. Dekor Tasarımı Müge Orhan,  Giysi Tasarımı Esra Selah Işık Tasarımı Bülent Yalçın, Müzik Nurkan Renda, Dans Düzeni İnes Kiremitçi. Oyuncular; Aybar Taştekin, Başak Özyönüm, Orhan Onur Akgülgil, Can Şıkyıldız, Gamze Dar.
Oyunun sonunda oyunculara çiçek takdim ederek onları kutlayan Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Akaya şunları kaydetti:
“Sanat kurumlarıyla vatandaşlarımızı ve çocuklarımızı buluşturmak, ilimizdeki sanatsal etkileşimi yoğunlaştırmak ve sanatın birleştirici, bütünleştirici özellikleriyle halkımıza ulaşmayı amaç edinmiş olan Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kırklarelili çocukları böylesine güzel ve neşeli bir oyunla buluşturmaktan son derece mutlu olmuştur. Bu oyunu sunan tüm Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Tiyatrosu Topluluğu’na teşekkür ederim.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here