“Herkes rahatlıkla spor yapabilecek”

10
* Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Selçuk Tanta, Kırklareli merkez ilçenin her noktasında vatandaşlarımızın rahatlıkla spor yapabilmeleri için Spor Alanları oluşturduklarını söyledi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında merkez ilçede vatandaşlarımızın rahatlıkla spor yapabilmeleri için Spor Alanları oluşturuluyor.
Karakaş Mahallesi Karınca Sitesi ile Güven Sitesi arasında Belediyeye ait alanda yapılan çalışmalar tamamlandı. Yapılan çalışmalarla ilgili olarak Park ve Bahçeler Müdürü Selçuk Tanta şunları kaydetti:
“Vatandaşlarımızın rahat bir şekilde spor yapabilmelerini temin etmek amacıyla, şehir merkezinin bir çok noktasına Spor Alanları oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz bu Spor Alanları’nı yaparken şehrimizin her bölgesinde oturan vatandaşlarımızın buralara rahatlıkla ulaşabilmelerini göz önünde bulunduruyoruz.
Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğümüzün bizlere verdiği büyük katkılar ile en son olarak Karakaş Mahallesi Karınca Sitesi ile Güven Sitesi arasında bulunan belediyemize ait alanda bir Spor Alanı oluşturduk. Bu spor alanında; 1 adet Vücut Gerinim Aleti, 1 adet Çift Vücut Kaldırma Aleti, 1 adet Kol Çevirme Aleti, 1 adet Bel Çevirme Aleti, 1 adet bacak Çalıştırma Aleti ile 1 adet Yürüyüş Aleti yer alıyor.
Bu Spor Alanı’nın yanına çocuklarımızın rahatlıkla oynayabilmeleri amacıyla da bir Oyun Grubu koyduk. Ayrıca çevre sakinlerinin bir araya gelerek, sohbetlerde bulunabilmeleri amacıyla masalar koyarak çok nezih ortam oluşturduk.
Bundan sonra yapacağımız çalışmalar kapsamında Pınar Mahallemizin değişik noktalarında bu şekilde Spor Alanları, Çocuk Parkları ve Dinlenme Alanları oluşturacağız.” (s)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here