“Herkes birer engelli adayı olduğunu unutmasın”

18
* Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şube Başkanı İrfan Özeklioğlu; ”Her vatandaşımız içtiği su şişesinin kapağını çöpe atmazsa bir vatandaşımızı hayata bağlayabiliriz” dedi.

HABER MERKEZİ
İstanbul Ataşehir Belediyesi΄nin “Tane Tane Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım” Kampanyası çerçevesinde başlatılan kapak toplama çalışması bundan böyle Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Genel Merkezi tarafından yürütülecek.
Engellilere tekerlekli sandalye temin etmek için Kırklareli’de başlatılan Kapak Toplama Kampanyası’na Ahmet Mithat İlköğretim Okulu ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri de destek verdi.
Toplanan kapakları okullara giderek alan TSD Kırklareli Şube Başkanı İrfan Özeklioğlu Bu kampanya çok önemli. Her kapak, umuda giden bir adımdır. Başta siz olmak üzere öğretmenlerimize ve öğrencilerimize göstermiş oldukları bu ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Toplanan kapaklar katı atık işiyle uğraşan bir firmaya gönderilecek ve bu firma tarafından 250 kiloluk plastik kapağa bir tekerlekli sandalye verilecek. Diğer öğrencileri ve herkesi engelliler için faydalı olacak bu kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz. Unutmamalıyız ki her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Sizlerde içtiğiniz suların kapaklarıyla bir engelliyi sevindirebilirsiniz” dedi.
Ahmet Mithat İlköğretim Okulu’nda toplanan kapakları teslim eden Okul Müdürü Müjdat Küçük böyle güzel bir kampanyanın başlatılmasından son derece memnun olduklarını ve okul olarak bu kampanyaya destek vermek amacıyla öğrencilerin kapak topladığını belirtti. Bu tür toplumsal kampanyaların öğrencilerin eğitim hayatına çok büyük olumlu etkisi olduğunu belirten Küçük, büyüdükleri zaman belirli mevkilere gelecek olan öğrencilerin özürlülerin çekmiş olduğu sıkıntıları anlamalarına yardımcı olduğunu ifade etti.
Daha sonra Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu’na geçen Başkan Özeklioğlu, burada Okul Müdürü Hüseyin Kalkan ile görüşerek yapılan kampanya hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Okul tarafından toplanan kapaklar, Okul Müdürü Hüseyin Kalkan, Okul Müdür Yardımcıları Şahin Aktaş, Güldal Yakut Özel, Sınıf Öğretmenleri Zafer Kalkan, Meliha Yabasun ve Memur Can Sarsınlar tarafından Başkan Özçeklioğlu’na teslim edildi. (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here