“Her zaman daha iyi olmak için çalışıyoruz”

9
Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel 19 Ağustos 2013 Pazartesi günü saat
17: 30’da Kırklareli Ticaret Borsası’nda Türkiye Odalar ve Borsalar …….

HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel 19 Ağustos 2013 Pazartesi günü saat
17: 30’da Kırklareli Ticaret Borsası’nda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 69. Genel Kurulu’nda yaşanan süreç ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
Açıklamasında Altıntel şunlara değindi: “Yapılan seçimlerde TOBB Başkanlık Seçimi’ne tek aday olarak katılan Rifat Hisarcıklıoğlu yeniden seçildi. Bu seçim sürecinde bizlerinde ümitleri çok fazlaydı. Daha önceki seçimlerde iki dönem Edirne ve iki dönem Tekirdağ Yönetim Kurulu’nda yer almıştı sıra ile gidildiği için bu seçimlerde konseyin içerisinde olmayı umut etmiştim ama maalesef ki Büyükşehirlerin şansı daha azla oluyor siyaset her yerde siyaset. Ama biz yılmadan ve azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bize bu dönemde Konsey Başkan Yardımcılığı görevi verildi biz görevimizi her şekilde icra ederiz.
Ayrıca Babaeski Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Özün’de bu oluşumun içerisinde. Seçimlerde 14 kişilik TOBB Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu: Ender Yorgancılar (Ege Bölgesi SO) Başkan Yardımcısı, Halim Mete (İMEAK DTO) Başkan Başkan Yardımcısı, İbrahim Çağlar (İstanbul TO) Başkan Yardımcısı, Çetin Osman Budak (Antalya TSO) Başkan Yardımcısı, Ç. Ali Kopuz (İstanbul TB) Başkan Yardımcısı, Faik Yavuz (Ankara TB) Sayman Üye, Harun Karacan (Eskişehir TO) Üye, Necdet Özer (Denizli TO) Üye, Memiş Kütükcü (Konya SO) Üye, İbrahim Burkay (Bursa TSO) Üye, Salih Zeki Murzioğlu (Samsun TSO) Üye, Cengiz Günay (Tekirdağ TSO) Üye, Şahin Bilgiç (Adana TB)Üye, Ebubekir Bal (Diyarbakır TB) Üye.”
* “Ayçiçeğinde umut var”
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Seçimi ile ilgili konuşmasının ardından Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel sona eren Buğday alımı ile ilgili olarak şunlara değindi:
“Buğdayda Emanet alım olarak 5 bin 649 ton genel toplamda 126 bin 371 ton alım yapıldı. Geçtiğimiz senelere oranla verim düşük. Fiyat aralığı ise 68,5-72 kuruş arasında. Şimdi herkes umudunu Ayçiçeği’ne bağlamış durumda geçen seneye oranla %20-%25 daha fazla olacağı tahmin ediliyor. Fiyatlar önümüzdeki günlerde belirlenecek. Geçen sene 1500 artı Yağ Primi uygulanmıştı bu sene yağ fiyatlarının yükselmesi ile birlikte yağ Primi olmayacak gibi. Umuyorum uygun bir fiyat ortalaması ile çiftçimizi memnun edilir.” (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here