“Her zaman basın mensuplarının yanındayız”

13
* Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, gazetecilerin bir kamu hizmeti yaptıklarını basın mensuplarının her zaman yanlarında olduklarını belirtti. Basın mensupları da, Vali Yaman’a teşekkür ederek, Vali Yaman’ın İdareciler Günü’nü kutladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Kırklareli genelinde görev yapan tüm basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.
10 Ocak 2013 Perşembe günü saat 10.00’da Kırklareli Polis Evi’nde düzenlenen kahvaltıya; Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Lütfi Mor, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, Kırklareli İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziya Eser ile çok sayıda resmi kurum müdürü,  gazetemizi temsilen Hacer Gökkaya, Yazı İşleri Müdürümüz Savaş Eskici, şirketimiz bünyesinde Babaeski ilçemizde yayın hayatını sürdüren Babaeski Gündem Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ceyhun Çolak, Haber Muhabiri Yalçın Yıldırım ile Kırklareli merkez ilçe ile ilçelerde yayın hayatlarını devam ettiren yerel gazetelerin sahipleri, temsilcileri ile Ajans Muhabirleri katıldı.  
Kahvaltı öncesinde tüm basın mensupları birbirleri ile el sıkışarak birbirlerinin çalışan gazeteciler gününü kutladı. Daha sonra Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tüm gazeteciler ile tokalaşarak basın mensuplarının “Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman bir konuşma yaparak gazeteciliğin sıkıntılı bir meslek olduğunu söyledi. 10 Ocak’ın aynı zamanda İdareciler Günü olduğunu anımsatan Vali Yaman konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
“Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve aynı zamanda bizimde günümüz, İdareciler Günü, iki anlamlı günde yoğun iş temposuna rağmen sabah kahvaltısında bir arada olmak istedim. Bizim gibi sizlerde kamu hizmeti yapıyorsunuz. Elbette sizlerinde yorucu bir mesleğiniz var. Halkımızın doğru ve en kısa zamanda bilgilendirilmesi için hizmet veriyorsunuz. Bizlerle sizlerin hizmeti aşağı yukarı örtüşüyor. Ben başta olmak üzere tüm idareci arkadaşlarımız sizlerle bugününüzde beraber olmak istedik. Gazeteciliğin sıkıntılı bir meslek olduğunu biliyoruz. Ama bu kamu hizmetini yaptığınız esnada kurum amirleri olarak bizler her zaman sizleri destekleyip, sizlerin yanında olmayı arzu ediyoruz. Bizde, sizlere destek oluruz ve olacağız. Bundan emin olun. Hoş geldiniz diyor, inşallah böyle ve sıklıkla bir araya geliriz diye ümit ediyorum.”
Vali Yaman, daha sonra günün anlam ve önemine binaen gazeteciler ile birer hatıra fotoğrafı çektirdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here