Her yer Otogar

3
Otogarın yeri aniden değişince, OTOGARGARA yaygaraları yükseldi…
* Lüleburgaz’da, Otobüs Terminali’nin 7 ay süreyle yerinin değişmesi gündemdeydi. Bilinen tarih; 22 Mayısken, 20 Mayıs sabahı otogara giden vatandaşlar, otogarı yerinde bulamadı! Yaşanan kaos, büyük tepki çekti!..
Şenol Goncagül
Özel Haber
20 Mayıs günü Lüleburgaz otobüs terminaline gidenler büyük bir şok yaşadı!
* Otogar hayalete bağlamıştı
Kentin çeşitli yerlerinden kalkarak, Otogar’a gelen vatandaşlar, otogarın çevresinin trafiğe kapatılarak, faaliyetini durdurduğunu gördü! Otogar’ın, Edirne istikametine giden çevre yolu üzerinde ise otobüs bekleyen ve bir şekilde gidecekleri yerin otobüsünü bulmaya çalışan çaresiz vatandaşların şaşkınlıkları vardı! 
* 2 gün önceye alınınca
Yol üzerinde otobüs bekleyen ve birbirlerine durumun ne olduğu sormaya çalışan vatandaşlara, işi bilenler “Otogar’ın yeri değişmiş! Yeni Sanayi Sitesi’ne taşınmış. Şurada ileride de, firma yazanelerinin önünden araç kaldırılıyor!” cevapları veriliyordu. Arada bir de, kalabalığın yanına gelen firma çalışanları; “Şu karşıdaki firma yazanesinin önünden otobüse binebilirsiniz. Burada beklemeyin. Buradan yolcu almak yasak!” şeklinde sesleniyorlardı.
Tam da, o yasak olduğu belirtilen yerde yolcu bekleyen ve diğer firma elemanının ifadelerini duyan firma yetkilisi, diğerine tepki göstererek, ekmeğine mani olmakla suçluyordu. Firma temsilcileri; “Aslında, otogarın yeri 7 aylığına Yeni Sanayi Sitesi’ne taşınıyordu. Ama tarih 22 Mayıs’tı. Sabah saat 06.00’da aradılar ve 2 gün erken taşınma yapıldığını bildirdiler. Bizlerde hazırlıksız yakalandık!” diyorlardı.
* Yol üstleri panayıra döndü
Durumun kendilerine bildirilmediğini ve bu ani tablo karşısında mağdur olduklarını belirten vatandaşlar; “Böyle bir şeyden haberimiz yoktu! İşe de geç kaldık. Bu yaz gününde rezil olduk! Ortalık panayıra dönüştü. Kim nerede ve nasıl otobüs bulursa, binip gitmeye çalışıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık!” diyorlardı. Bir vatandaş ise; “Mademki böyle önemli bir karar alıyor ve uyguluyorsunuz; en azından burada birikecek olan insanları aydınlatmak üzere ilk gün de olsa, afişler veya personel bulundurarak, bilgilendirilmemiz lazımdı. Ne nedir? Bilen beri gelsin” diyordu.
* Alışırlar… Alışırlar…
Vatandaşın biri ise, yaşanan durum karşısında; “En güzel bilgilendirme budur! Şimdi siz gelirsiniz, bir rezil olursunuz! Bir daha ayağınızı denk alırsınız ve öğrenerek, tedbirinizi alırsınız! Bildirilince duysaydınız bile, ciddiye almaz ve yine böyle ortada kalırdınız!” diyordu…
TEILEN
Önceki İçerikHemşirelere Özel Gece
Sonraki İçerikYER GÖK ATATÜRK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here