Her şey vatandaşların daha iyi hizmet alabilmesi için SGK’da “Kartlı Geçiş Sistemi” başladı

10
* Sosyal Güvenlik Kırklareli İl Müdürlüğü’nde 15 Şubat 2010 tarihinden itibaren “Kartlı Geçiş Sistemi” faaliyete geçti. İl Müdürü Mehmet Bayram, uygulamadaki amacın kurumdaki güvenliğin sağlanması olduğunu belirtti.

HABER MERKEZİ
Sosyal Güvenlik Kırklareli İl Müdürlüğü’nde “Kartlı Geçiş Sistemi” 15 Şubat 2010 Pazartesi gününden itibaren uygulanmaya başladı. Başlatılan uygulamanın amacının kurumdaki güvenliğin sağlanması olduğunu belirten İl Müdürü Mehmet Bayram yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak vatandaşımıza daha iyi, kaliteli ve hızlı hizmet vermek amacıyla “Değişimi Hisset, Dönüşüme Ortak Ol” sloganı ile başlattığımız uygulamalarımız devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta içerisinde kurumumuzdaki işlemler hakkında beldelerimizde bilgilendirme toplantıları düzenledi. Bu toplantılardan bir tanesini bugün Ahmetbey Beldemizde, 19 Şubat 2010 Cuma günü de B. Karıştıran Beldemizde gerçekleştireceğiz.
* “Uygulamadaki amacımız kurum güvenliğini sağlamaktır”
Vatandaşlarımıza hizmetin en iyisini, en kalitelisini ve en hızlısını vermek için başlattığımız bu uygulamalarımız kapsamında, hizmet aldıkları kurum binalarının güvenliği içinde 15 Şubat 2010 Pazartesi gününden itibaren kurum binamıza girişte “Kartlı Geçiş Sistemi”ni hayata geçirdik.
Amacımız kurumdaki güvenliğin sağlanmasına katkıda bulunmak, ayrıca kurumun bazı işlemlerindeki istatistikî verileri kayıt altına alarak bunlardan olumlu yönde faydalanmaktır. Her yaptığımız hizmetimiz vatandaşımız içindir. Bu sistem ile kurumumuza gelen vatandaşlarımız gönül rahatlığı içerisinde kurumumuzdaki servislerde işlemlerini yapabilecekler.
* “Personelimizi halkla ilişkiler konusunda eğiteceğiz”
Kurum personelinin kuruma işlemlerini yaptırmak için gelen vatandaşlar ile arasındaki diyaloğu iyi sağlayabilmeleri için bir eğitim programı düzenleyeceklerini belirten İl Müdürü Mehmet Bayram;
“Kırklareli Üniversitesi ile ortaklaşa olarak düzenleyeceğimiz Eğitim Programımızı önümüzdeki hafta içerisinde başlatmayı düşünüyoruz. İl binamız toplantı salonunda vereceğimiz eğitimlerimiz 1 ay sürecek. Kurum içi personelimize yönelik olarak vereceğimiz eğitimlerimizde; İletişim Becerileri, İletişimde Beden Dili, İş Yaşamında Görgü Kuralları ve İş Hayatında Motivasyon konularında uzmanlar tarafından bilgilendirmelerde bulunulacak” dedi. (s)

    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here