Her şey var ama ruh yok!

12
Spor Toto 2 Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Kırklarelispor hafta sonunda karşılaştığı Yeni Malatyaspor’a 2-0 yenilerek 16. Sıraya geriledi.  
 
HABER MERKEZİ
6 Ekim 2013 Pazar günü Lüleburgaz 8 Kasım Stadı’nda oynanan Spor-Toto 2. Lig Beyaz Grup Futbol Müsabakası’nda Kırklarelispor ile Yeni Malatyaspor Futbol Takımları bir birleri ile karşılaştı. Takımlar sahada şu kadrolar ile yer aldı:
Kırklarelispor: Bulut Basmaz (3), Ahmet Yakak (6), Berkan Ergene (6), Ahmet Sağlam (4), Yunus İçuz (6), Hakan Güvençer (6), Enis Çeliksu (6), Ali Berk Acar (4), Devrim Kılıç (5), Seydihan Başlantı (5), Eren Açıkgöz (5)
Yeni Malatyaspor: Erşen Çilingir (8), Koray Şanlı (7), Gökhan Sinanoğlu (7), Ramazan Kahya (8), Necdet Kaba (8), Fahri Tatan (9), Halil Zeybek (7), Serkan Göksu (8), Muharrem Ozan Cengiz (8), Özcan Dağ (8), Eren Görür (9)
Maçın başlangıç düdüğü ile daha organize oyun ortaya koyan takım Yeni Malatyaspor oldu. Henüz daha 32 saniyede Kırklarelispor ceza sahasının içerisine topu sert bir şekilde ortalayan Serkan Göksu oldu. Kırklarelispor’da Berkan araya girerek rahat bir pozisyonda olmasına rağmen ters bir kafa vuruşu yaptı ve top kornere çıktı. 
4. dakika: Bu dakikada Yeni Malatyaspor orta sahadan kaptığı topla Kırklareli ceza sahasına doğru çok adamla yüklendi topla ceza sahasına girmeye çalışan Muharrem Ahmet Yakak tarafından düşürüldü maçın hakemi serbest vuruşa hükmetti. Topun başına geçen isim Süper Lig kariyeri olan Fahri Tatan oldu. Ceza sahasının sol çaprazından önünde bulunan Kırklarelispor barajının solundan Kaleci Bulut’un kapattığı köşeye sert bir vuruş yapan Fahri topu ağlarla buluşturdu ve Yeni Malatyaspor’u 1-0 öne geçiren isim oldu. 
7. Dakika: Kırklarelispor bu dakikada golün şokunu üzerinden atarak rakip kalede gol aramaya başladı. Orta sahada kazanılan serbest vuruşu Kırklarelispor adına Hakan Güvençer kullandı harika bir orta yapan Hakan topu Yunus İçuz’la buluşturdu altı Pasın üzerinde kaleci ile karşı karşıya kalan Yunus topa gelişine vurdu ancak Yeni Malatyaspor kalecisi Erşen tüm vücudunu ortaya koyarak yüzde yüzlük bir pozisyonu engelleyen isim oldu. 
İlk on dakikalık bölüm dışında Yeni Malatyaspor takımı sahada ne yapmak istediğini bilen tek takım konumundaydı. Çok çabuk demoralize olan Kırklarelispor takımı sahada adeta ruhunu kaybetmiş bir takım hüviyetinde olması tribünde bulunan 250-300 kişilik taraftarından da tepki almasına sebep oldu. 
Dakikalar 28 gösterdiğinde Kırklarelispor ceza sahasının içerisinde yaşanan karambol de top maçın etkili futbolcularından bir tanesi olan Eren Görür’ün önüne doğru geldi topu adeta eliyle düzelten Eren topu önüne aldı ve rahat bir vuruş yaparak takımını 2-0 öne geçiren isim oldu. Pozisyon sonrasında Hakeme itiraz Kırklarelisporlu oyuncular hakemin orta noktayı göstermesi ile şok oldu. Maçın ilk yarısı da Yeni Malatyaspor’un 2-0 önde girmesi ile sona erdi. 
Maçın ikinci yarısında Kırklarelispor taraftarının hem takıma hem Emniyet Güçlerine tepkisi ile başladı. Sahada neredeyse parmağını havaya kaldıran ve hiçbir şekilde taraftarın sin kaflı tezahürat yapmasına izin verilmemsinin ardından Kırklarelispor taraftar grubu ikinci yarının ilk 15 dakikasında stadyum dışına çıkarak protesto etmeye başladı. Saha içerinde ve saha dışarısındaki durumlar birbirine karışınca maçın atmosferi de kaybolmuş oldu. Maçta mağlup durumda olmasına rağmen Kırklarelispor’lu oyuncuların adeta ruh gibi dolaşması sanki mağlup değil de galipmiş gibi bir hava vermesi taraftarın kızmasına sebep oldu. Bir ara Kırklarelispor Teknik Sorumlusu Bilgin Erdem’in tribünden gelen tepkilere karşılık vermesi ayrıca gerginliğe sebep oldu. Maçın ikinci yarsında maçı rolantiye alan Yeni Malatyaspor maçtan 2-0 galip ayrılarak Liderliğe yükselen takım oldu. İlk iki haftada 4 puan alan Kırklarelispor ise 16 sıraya geriledi.  (Serkan Koçtürk)
     

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here