“Her şey daha temiz bir Tozaklı Köyü için”

16
Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Tozaklı Köyü Muhtarı Ali İnan
gazetemizi ziyarete ederek 24 Aralık 2010 Cuma günü Tozaklı Köyü’ne
alınan Çöp Toplama Aracı’nın açılışına katılarak katkıda bulunanlara
teşekkürlerini sundu.

HABER MERKEZİ

Muhtar İnan, köyün tanıtımının da yer aldığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Köyümde ilk dönem muhtarlık yapmaktayım. Köyümüzün yerleşik alanı kuzey güney paralelinde olup iki uç noktasındaki mesafe 1600 metre uzunluğundadır. Yerleşim olarak kapladığı alan 750 dekar olup, 6 köy sınırım ve köyler aracılığı ile de 3 ilçe sınırı oluşmaktadır. Köy sınırlarının toplamı 22 bin dekar arazi yapısına sahip olup, işlenebilir tarım arazisi yaklaşık 13 bin dekar olarak kayıtlarda gözükmektedir. Köylü vatandaşımız Tarım ve Hayvancılık ile uğraşmakta, köy nüfusumuz yaklaşık 810 civarında olup 350 hane 670 seçmen ile yaşam sürdürmektedir. Köyümüzde halen bin büyükbaş, bin 200 küçükbaş ile köy halkı hayvancılık yapmaktadır. Bunun yanında da 96 adet traktör ile de çiftçilik yapılmaktadır. Köyümüzün eğitim durumu; yaşlı bir nüfusa sahip olduğumuz için 1., 2., ve 3’üncü sınıflar 20 öğrenci ile köyümüz ilköğretim okulunda, 4., 5., 6., 7. ve 8’inci sınıflar ise 60 öğrenci ile taşımalı olarak Cevizköy İlköğretim Okulu’nda eğitim görmekte, 9., 10., 11. ve 12’inci sınıflar ise 20 öğrenci ilçemiz Pınarhisar Lisesi ve Meslek Lisesi’nde eğitim görmekte olup ülkemizin çeşit illerinde de 10 öğrencimiz de üniversite düzeyinde eğitim almaktadır. Köyümüzün gelir kaynakları; köy tüzel kişiliği adına 80 dekar tapulu arazisi ile hizmet binası içinde bulunan dükkanlar ve kahvehane kira gelirinde başka bir gelir kaynağı bulunmamaktadır. Köyümün köy içinde alt yapı kanalizasyon ve üst yapı kilit taşı ve asfalt yol problemi yoktur. Uzun yıllar susuzluk çektiğimizden suyun kıymetini iyibiliriz içme suyu kuyusu kendimize aittir. Sadece 2000 yılında inşaatına başlanmış halen daha tamamlanmayan Düğün Salonu ve bahçesinin kilit taşı ile kaplanması gerekmektedir, 2011 yılında bu işimizin de tamamlanacağını ümit ediyorum.
24 Aralık 2010 Cuma günü köyümüzde bir bayram havası içerinde kurbanını kestiğimiz Kırklareli’de bir ilk olduğuna inandığım  çevre temizliğine verilen önemin önemsendiğinin çizgisi doğrultusunda, ilçemiz esnaflarından Dalca Eczanesi sahibi Ali İhsan Dalca’nın manevi gayretleri ve uğraşı sonucunda eniştesinin sahibi bulunduğu, İstanbul’da, Bursa’da, Ankara ve İzmir’de faaliyet gösteren GİNTEM (Katı Atık Temizlik ) Şirketi’nde 35 bin TL değerindeki aracı Ali İhsan Dalca sayesinde 20 bin TL fiyatla almamızı sağladığından kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu paranın yüzde ellisi köy bütçesinden yüzde ellisi de Pınarhisar Kaymakamı Sayın Mevlüt Özmen’in çevre temizliğine göstermiş olduğu özveri neticesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği’nden köylere yardım faslından maddi yardımda bulunarak köyümüz tüzel kişiliği adına almış olduğumuz kendi yürür çöp kamyonunun teslim ediliş töreni köy halkının katılımı ile yapıldı. Sayın Kaymakamımıza hiç tereddüt etmeden yardımda bulunduğu için köy halkım adına teşekkürü bir borç bilirim. Kırklareli’nin tüm ilçelerinde de Kaymakamımız gibi bir Kaymakamın görev yapmasını Allah’tan diliyorum. Bu mutlu günde bizleri de yalnız bırakmayarak bizimle birlikte olan Bakırköy Belediyesi Meclis Üyesi, Başkan Yardımcısı Köyümüz  halkından değerli büyüğümüz dürüstlüğü ile örnek aldığımız insan Sayın Mehmet Başaran ‘a, Çevre komşu köy muhtarı arkadaşlardan Ertuğrul Köyü Muhtarı Çetin Ölmez’e Evciler Köyü Muhtarı Kenan Ceylan’a İslambeyli Köyü Muhtarı Ali Aksoy’a İlçemiz İl Genel Meclisi Üyeleri Metin Güvenç ve Çetin Şinikoğlu’na emektar İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Altıntaşı ve Recep Türküsev’e AK Parti Pınarhisar İlçe Başkanı Tarık Bayraktar’a, AK Parti Pınarhisar İlçe Teşkilatından İsmail Ölçer’e Pınarhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Şahin’e Pınarhisar Askerlik Şubesi Başkanı Taner Aktaş’a
Pınarhisar İlçe Müftüsü Gürbüz Yılmaz’ a Pınarhisar Yağlı Tohumlar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Salih Köse’ye Başkan Yardımcısı İsmail Kütükoğlu’na Yönetim Kurul Üyesi Abidin Kiracı’ ya Kooperatif Müdürümüz Mustafa Kuban’ a Avukat arkadaşımız Özgür Üstün’e Pınarhisar halkından Ayhan Karaduralı’ya katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Yaptığımız bu organizasyonu fotoğraflayarak haber haline getiren Yeşilyurt Gazetesi Muhabiri Caner Savak’a ve Yeşilyurt Gazetesi Haber Müdürü Savaş Eskici’ye göstermiş oldukları olgunluğa köy halkım adına teşekkürü bir borç biliyorum. Sözlerime son verirken çöp aracının üzerindeki fotoğrafta yazdığı gibi; “Her Şey Daha Temiz Bir Tozaklı Köyü İçin” diyorum.” (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here