“Her şey daha güzel bir Kırklareli için”

8
Kırklareli Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri il merkezinde Çocuk Oyun Grupları kurmaya devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri il merkezinde Çocuk Oyun Grupları kurmaya devam ediyor. Bununla birlikte bir ilki gerçekleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü Kırklareli merkez ilçe İstasyon Mahallesi’nde bulunan bölgede Engelliler Parkı’nda son rötuşlarını yapıyor.
Kırklareli Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürü Ziraat Mühendisi Selçuk Tanta gazetemize özel olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Oyun gruplarını, ekiplerimiz tarafından belirlenen bölgelere yapılan çalışmalar ile kuruyoruz. Bugüne kadar 58 park yapılmış durumda ve çalışmalarımız devam ettiriyoruz. En önemli olanlardan bir tanesi de İstasyon Mahallesinde kurduğumuz Engelliler Parkı. Parkımızda yapım son aşamada önümüzdeki hafta içerisinde biteceğini tahmin ediyoruz. Sadece oyun parkı olarak düşünmemek gerekiyor burası özel bir yer olacak. Vatandaşlarımızın da bu konuda sağduyulu olması gerekiyor. Buradaki aletlerde özel olarak tasarlanmış aletlerdir. Örneğin bu parkta özellikle yürüme engeli olan çocuklarımıza bir çıkış rampası yaptık ve onları düşünülerek yapıldı. Kırklareli Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak kış için dikilmeye hazırladığımız 30 bin çiçeğimiz var. Bunların ekimine de 15 Kasım itibari ile başlayacağız. Bunlara soğu dayanıklı çiçekler olacak (Hercai Menekşe). Bunları kendi seramızda üretiyoruz. Bu çiçekleri yol kenarlarına ve Park alanlarına ekeceğiz.” (Serkan Koçtürk)    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here