“Her biriniz Vergi müfettişi olun”

111
Vergi Bilinci’nin oluşturulması, verginin tüm kesimlere benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl kutlanmakta olan "Vergi Haftası"nın 26.’sı kutlanıyor.
HABER MERKEZİ
Vergi Bilinci’nin oluşturulması, verginin tüm kesimlere benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl kutlanmakta olan "Vergi Haftası"nın 26.’sı kutlanıyor.
Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Kırklareli Defterdarlığı her gün başka bir etkinlik düzenliyor.  26 Şubat 2015 Perşembe günü de Kırklareli Defterdarı Sacide Şakar makamında öğrencileri ağırladı. Gelen öğrencileri samimi bir şekilde kapıda karşılayan Şakar hediyeler vererek Vergi’nin anlamını ve önemini anlattı. Şakar, Öğrencilere birde görev verdi. Yaklaşık 120 Öğrenciyi makamında ağırlayan Defterdar Şakar küçük-büyük bütün öğrencilere “Fahri Vergi Müfettişliği” görevi verdi.
Defterdar Şakar, ziyarete gelen öğrencilere Vergi Haftası’ndan ve Vergi’nin öneminden bahsederek şunları kaydetti; “ Bizim Geleceğimiz olan siz çocuklar ve gençler vergi konusu gerçekten kavramalı ve bunu hayatınızda her zaman uygulamalı ve uygulatmalısınız. Defterdarlık ve Vergi demek, Devletin Finansmanı para kaynağı demektir. Vatandaşın vergileri ile dönen bir çar sistemi vardır. Bu çarkta herkes vardır az kazanan az vergi çok kazanan çok vergi verir. Ama mutlaka herkes vergi verir ve bu şekilde Devlet Sizlere okul, hastane, yol gibi hizmetler getirir. Onun için vergi çok önemlidir. Bizde vergi haftası etkinlikleri kapsamında sizleri bilgilendirmek ve bir araya gelmek için böyle bir etkinlik düzenledik.” 
* Vergi Müfettişliği görevi!
Defterdar Şakar, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında makamına gelen öğrencilere; “Kırklareli’nin Vergi Müfettişi görevini sizlere veriyorum. Sizleri vergi Müfettişi ilan ediyorum. Bundan sonra Gittiğiniz yerlerde ekmek dahi alsanız Fişini isteyeceksiniz vermezseler hemen bize bilgi vereceksiniz ve biz gerekeni yapacağız. Bu Ülkede bu yaşayan her vatandaş vergi verecek ve kimsenin vergi kaçırma gibi bir hakkı yoktur. Bu konuda sizleri Fahri Vergi Müfettişi ilan ediyorum. Başta aileniz ve çevrenizden başlayarak vergi vermeyenleri uyarak ve gerekirse bizlere gelerek şikâyet edeceksiniz. Sizin gibi gençlerin olması demek Kırklareli’nin geleceğinin güvence altına alınmış olması demektir.”dedi 
Defterdarlık ziyaretine, Kırklar Sağlık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  Ahmet Mithat Ortaokulu, Fahri Kasap Ortaokulu ve Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencilerinden oluşan 120 Kişil Öğrenci Gurubu katıldı. Öğrencilere Maliye Bakanlığı’nın ve Kırklareli Defterdarlığının Hazırladığı hediye paketleri verildi. Öğrencilere Hediyelerin, Defterdar Sacide Şakar verdi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here