Her bir öğrenci Trafik Dedektifi olacak

14
31 Temmuz 2012 tarih ve 2012/16 sayılı Başbakanlık Genelgesiyle yürürlüğe giren “Karayolu Trafik Güvenliği Strateji ve Eylem Planı” kapsamında..
HABER MERKEZİ
31 Temmuz 2012 tarih ve 2012/16 sayılı Başbakanlık Genelgesiyle yürürlüğe giren “Karayolu Trafik Güvenliği Strateji ve Eylem Planı” kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Sivil Toplum Kuruluşları olan Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ile Uluslararası Polis Birliği Türkiye Başkanlığı (IPA) nın işbirliği ve OPET’in desteğiyle 3-17 yaş grubundaki çocuklara yönelik “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi-Trafik Dedektifleri” projesi hazırlanarak, protokoller taraflarca imzalanmış ve projenin lansmanı 27 Kasım 2013 Çarşamba günü İçişleri ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlarımızın katılımlarıyla yapıldmıştı.
Proje kapsamında; Anaokulu, İlkokul 2, Ortaokul 7 ve Lise 9. Sınıf öğrencileri olmak üzere toplam 1 milyon 500 bin çocuğa ve gence doğrudan ulaşılması hedeflendiği bildirildi. Proje ile ilgili eğitici olarak görev alacak personelin eğitimleri Emniyet Genel Müdürlüğünce verilmiş olup, gerekli planlamaları yapıldı.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından da proje kapsamında Kırklareli il merkezinde hedef grup kapsamında 2 bin 981 öğrenciye, 05 Kasım 2014-09 Nisan 2015 tarihleri arasında doğrudan ulaşılması planlandı.
Bu kapsamda; 22 Aralık 2014 Pazartesi günü Karahıdır İlkokulu ile Karahıdır Ortaokul’undaki öğrencilere yönelik eğitim verildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here