“Hepimiz birer engelli adayıyız”

15
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Kadın Kolları İl Başkanlığı
10 Aralık 2010 Cuma günü saat 14.00’da Türkiye Sakatlar Derneği (TSD)
Kırklareli Şubesi’ni ziyaret etti.

HABER MERKEZİ

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi Başkanı İrfan Özeklioğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, geçtiğimiz hafta Ankara’ya gittiklerini, birçok dernek üyelerinin özürlüler gruplarını görmediklerini, gezi sayesinde tanışma fırsatı bulduklarını belirterek şunları kaydetti:
“Derneğimizin Genel Başkanı bu tür organizasyonlarda organize oluş şekillimizi takdir ediyor. Bu güzellikleri yaşatmak için bizlerde elimizden geleni yapıyoruz.  2011 yılında Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi olarak bir projemiz var. Marmara Bölgesi Başkanlar Kurulu toplantısı yapmak istiyoruz. Kendimize sormamız gerekiyor, “toplum olarak engellilere karşı biz bir şey yapıyor muyuz?” İstanbul Ataşehir Belediyesi düzenlediği mavi kapak kampanyası ile tüm Türkiye’de ses getirdi. Kırklareli’deki İlkokullar da bizim derneğimiz için mavi kapak topluyorlar” dedi.
Siyasi partilerin Kadın Kolları Başkanlarının ve Yönetim Kurulunun TSD Kırklareli Şubesi’ni ziyaret etmelerinden mutluluk duyduklarını ifade eden Özeklioğlu; “İktidar başta olmak üzere siyasi partilere sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Biz bir parti değil, derneğiz. O yüzden bütün partilerin maddi ve manevi desteklerini bekliyoruz. Bizim bir amacımız var, sesimizi her yerde duyuramıyoruz. Bu yüzden her siyasi parti yönetiminin içine bir engelli arkadaşımızı sokmak istiyoruz” dedi.
MHP Kırklareli Kadın Kolları İl Başkanı Nedime Tutar ise şunları kaydetti;
“İster siyasi parti olarak, ister şahsi olarak ellimizden geldiği kadarıyla ne olursa yapmaya hazırız. Bizde adayız, kimin başına ne geleceği belli değil. Sadece bir yada iki kişinin sesini duyurması farklı, toplum olarak sesimizi duyurmamız farklı. Sorunların önüne geçebilmek için toplanarak birlik olunması gerekiyor.”
Tutar, çam sakızı çoban armanı diyerek TSD Kırklareli Şubesi’ne bir takım yardımlarda bulundu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here