Henüz bir açıklama yapılmadı

5
Yeni rotası ne olacak?
* Pınarhisar kökenli Eski Milletvekili Av. Şenol Gürşan, 7 Haziran’da yapılan Milletvekili Seçimleri sonrasında TBMM dışında kaldı. Gürşan’ın, bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu oldu.
Şenol Goncagül
Özel Haber
Kırklareli Siyaseti’nin önemli aktörlerinden biriydi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Pınarhisar Cezaevi’ndeki döneminde de önemli rolü olmuştu. Hiçbir dahli olmamasına rağmen, RP kurucularından olduğu için, KAYIP MİLYON davasında yargılanmıştı. 
* Milletvekili olmuştu
Şenol Gürşan, önceki dönemde Kırklareli Milletvekili olarak TBMM’de görev yaptı. 7 Haziran Seçimleri’nde ise, son dakikaya kadar AK PARTİ 1. Sıra Adayı olarak gösterilmesine karşılık, sürpriz bir şekilde Hamdi Irmak’ın ilk sıraya getirilmesi ile birlikte, TBMM süreci sona ermişti.
* Bundan sonra ne yapacak?
TBMM’de önceki dönem seçilen 3 Milletvekili de, yeni dönemde TBMM dışı kaldılar. Mehmet Siyam Kesimoğlu kulvar değiştirerek, Kırklareli Belediye Başkanı oldu. Av. Turgut Dibek ve Av. Şenol Gürşan aday yapılmadı. Av. Turgut Dibek’in, yeniden Kırklareli’ye dönerek, Avukatlık Mesleği ve siyasete TBMM öncesinde olduğu gibi devam edeceği söyleniyor. Şenol Gürşan ise, bugüne kadar halen herhangi bir açıklama yapmış değil.
* Siyaset’te rotası ne olacak?
Yaklaşık 30 yıldan beridir aktif siyasetin odağında yer alan ve TBMM’de de milletvekili olarak görev yapan Gürşan’ın, önümüzdeki süreçte İl Siyaseti’nde nasıl bir rota izleyeceği de, siyaset kulislerinde çeşitli yorumlarla dile getiriliyor. Gürşan’ın siyasetteki yeni rotasını, ya kendi açıklamalarından, ya da bekleyip görerek önümüzdeki günlerde öğrenebileceğiz. Ancak, genel kanaat; siyasette aktif olarak yer almaya devam edeceği yönünde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here