“Hedefimiz madalya”

13
Ergin Spor Kulübü Derneği Taekwondo sporcuları 14-20 Şubat 2011 tarihleri arasında Antalya’nın Alanya İlçesinde yapılacak olan Genç Bay ve Bayan Türkiye Taekwondo Şampiyonasına katılacak.

HABER MERKEZİ

HABER MERKEZİ
Ergin Spor Kulübü Derneği Taekwondo sporcuları olan Elif Kay, Hande Can, Havva Burçe Göçmez, Aleyna Yıldızdal, Mümin Demiralp ve Haluk Atikler 14-20 Şubat 2011 tarihleri arasında Alanya’da yapılacak olan Genç Bay ve Bayan Türkiye Taekwondo Şampiyonası’na katılarak ilimizi temsil edecekler.
Sporcuların Taekwondo Antrenörü olan Savaş Ergin, katılacakları şampiyona için iki aydır çok sıkı çalıştıklarını, son 15 gündür de geceli gündüzlü çift idman yaptıklarını belirtti. Sonuç ne olursa olsun ortada bir emeğin olduğunu ifade eden Antrenör Ergin, sporcularının verdiği bu emeğin Kırklareli Halkımız tarafından görülmesini istediklerini belirtti.
“14-20 Şubat 2011 tarihleri arasında Alanya’da yapılacak olan Genç Bay ve Bayan Türkiye Taekwondo Şampiyonası gideceğiz. Elbette derece bekliyoruz. Bu şampiyona bizim için önemli bir şampiyona, çok çalıştık çok emek sarf ettik. Hedefimiz madalya olacak.” şeklinde konuşan Antrenör Ergin, 81 ilden Taekwondo sporcularının Alanya’da olacağını, müsabakaların bayan erkek karışık olacağını kaydetti.
Ergin Spor Kulübü ve Kırklareli Gençlik Spor Kulübü sporcuları olarak bir arada çalıştıklarını belirten Antrenör Ergin; “Yaklaşık 60 tane Kırklareli Gençlik Spor Kulübü Taekwondo sporcusu var. Bir o kadarda Ergin Spor Kulübü Taekwondo sporcusu var. Yaklaşık olarak 120 sporcu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” şeklinde konuşarak kulüp olarak kendilerine destek veren Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’a ayrıca teşekkürlerini sundu. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here