“Hedefimiz 2017 yılında 26 bin öğrenci”

13
Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 14 bin, 2017 yılında ise 26 bin öğrenci hedeflediklerini söyledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, üniversite olarak büyük ümit, beklenti ve heyecan içerisinde olduklarını belirterek, 11 bin öğrenci ile eğitim-öğretimin sürdürüldüğü ve öğrenci sayısının 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 14 bine çıkartmayı hedeflediklerini kaydetti.
Aykaç, ayrıca 2017 yılında Kırklareli Üniversitesi’nde 26 bin öğrenciyi hedeflediklerini söyledi.
Yeni yerleşke alanında eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılacağı bina inşaatlarının hızla devam ettiğini belirten Aykaç, 2011-2012 eğitim öğretim yılında bir çok fakülteyi yeni yerleşke alanına taşıyacaklarını bildirerek;
“Kayalı Yerleşkesi adının verdiğimiz kampüsümüzde merkezi laboratuvar inşaatı tamamlanmış, merkezi derslik binası da yakında tamamlanacak. Spor salonu da hızla yapılıyor. Kampüs alanımızda yol sorunu var ama onunda karayolları tarafından yapılacağı bildirildi. Elektrik, su ve alt yapı çalışmaları sürüyor. Kampüsümüzün yüzde 15 gibi bir bölümü bitti. Çalışmalar zamanında biterse kampüs alanına taşınacağız. Mekan, yer ve derslik ihtiyacı var. Elektrik, su, yemekhane binası biterse kampüs alanımıza geçeceğiz. Üniversitemiz henüz ufak bir çocuk gibi ancak yapılan işler büyük. Gece gündüz demeden çalışıyoruz. 2017 yılında 26 bin öğrenci hedefliyoruz. Üniversitemize her geçen gün ilgi artıyor. Bizde öğrencilerimizi misafir gibi ağırlıyoruz. Onlar için çalışıyor, onları topluma faydalı bireyler olarak hayata itmek istiyoruz” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here